Wzmocnienie sygnału Wi-Fi - wymiana anten w routerze ASUS

Witam,

 

do tej pory posiadałem router Belkin N1 Wireless. Używałem go przez długi czas bo około 5-6 lat. Wszystko współpracowało pięknie, lecz brakowało mi zasięgu w domu i możliwości podłączenia do niego urządzeń USB. Wobec czego wymieniłem go na ASUS DSL-N55U. Ogólnie router sprawuje się świetnie, jednakże nie we wszystkich zakamarkach domu mogę znaleźć ten sygnał. 

 

Pamiętam, że jak pytałem o wymianę to osoby polecające tego ASUS-a pisały mi, że w razie problemów mam wymienialne anteny i zasięg będzie można łatwo zwiększyć. 

Teraz ma prośba do Was o wskazanie konkretnego modelu anten, które miałbym zamontować zamiast fabrycznych, aby zwiększyć zasięg w domu :slight_smile:

 

Pozdrawiam!

zmiana anten cudów nie zdziała. najlepszym rozwiazaniem jest kupienie repetera bądz zrobienie nawet ze zwykłego tp linka za 50 zł zainstalować na nim gargoyle i bez problemu można zrobić repeater

Ale mi nie chodzi o cudy i 5-krotnie lepszy zasięg. Po prostu mam jedno miejsce w domu, w którym mam jedną kreskę i zależy mi na wzmocnieniu tego sygnału.

 

Antenki na pewno coś pomogą.

Jeśli już to tego typu antenke kupuj http://www.ceneo.pl/24567578

Tylko, że jest ona tylko na 2,4 GHz, a moje obecne są dwuzakresowe…