Wzmocnienie sygnału Wi-Fi

Witam

Posiadam router ADsl z Wi-FI model TP-Link TD-W8961ND ver.1, chciałbym wzmocnić sygnał sieci Wi-fi, testowałem juz wymianę anten na mocniejsze jednak nie rozwiązało to problemu w 100% owszem sygnał jest mocniejszy ale zdarzają się dziury. Poczytałem w internecie ze można wzmocnić sygnał wi-fi za pomocą repeatera czy ktoś praktykował z takim rozwiązaniem ? Wiem ze proste jest podłączenie takiego sprzętu za pomocą kable skrętki ale mi chodzi aby uniknąć prowadzenia kabla do innego pomieszczenie i postawienie tam kolejnego AP szukam urządzenia które współpracowało by z podanym modelem routera i działało by na zasadzie Wi-fi czyli odbierało by od mojego routera sygnał bezprzewodowy wzmacniało go i wysyłało dalej.

Wszelkie sugestię i uwagi mile widziane :slight_smile:

pozdrawam

dj_petro

Domyślam się, że masz ustawioną największą moc nadawania.

Spróbuj zmienić kanał na inny, mniej obciążony…

Nie stawiaj routera przy ścianie, spróbuj ustawić go w świetle jakiś drzwi…

Anteny wysyłają sygnał w poziomie, jednak sprawdź czy nie będzie lepiej jeśli przynajmniej jednej z nich lekko zmienisz kąt.

Może uda się bez dodatkowych inwestycji…

z antenami to juz kombinowałem kupiłem nawet takie na kabelku 5m i rozstawiłem bliżej drzwi ale nadal nie ma zadowalającego pokrycia sygnałem chodzi oto ze mieszkam na I p a chciałbym mieć dostęp do internetu na swojej działce jak wystawie anteny za okno to mam sygnał wszędzie ale wtedy muszę ciągnąć 15m kabel telefoniczny i przestawiać router w inne pomieszczenie a tego właśnie chce uniknąć fajnie sobie posiedzieć czasem w ogrodzie przy grilu i posłuchać np radyjka internetowego lub obejrzeć jakiś filmik z youtuba w gronie znajomych :slight_smile: