Wzmocnienie sygnału Wifi

Pewnie temat wałkowany wielokrotnie, ale ja chciałbym znaleźć odpowiedź rozwiązującą konkretnie mój problem…

…no to tak: posiadam dom piętrowy (stare budownictwo, grube stropy, ściany, cegła i tak dalej), router znajduję się na piętrze, sygnał Wifi na parterze jest słaby. W przeciwległym rogu domu jest nawet tragiczny (telefon pokazuję w porywach jedną z pięciu kresek siły sygnału). Ciągnięcie jakichkolwiek kabli nie wchodzi w rachubę.
Chciałbym wzmocnić sygnał, wstępnie myślę nad: TENDA PH5 Kit lub Asus PL-N12 Kit (który lepszy?)
Moje pytanie czy to cudo do działania wymaga przewodu uziemiającego (potocznie zwie się to bolcem), czy ruter musi mieć funkcję WPS? Na górze chcę jedną z wtyczek połączyć z routerem przewodem, a na dole wpiąć drugą tak by rozsyłała sygnał wifi. Zależy mi jedynie na pojedynczym przeglądaniu stron na komórce i rozmowach przez Whatsapp - nic szczególnie wymagającego (mój internet to światłowód do 100mb/s, a że mieszkam na osiedlu domków jednorodzinnych zagęszczenie sieci wifi nie jest duże)
A drugie pytanie to już na marginesie, jeśli już uda mi się dostatecznie wzmocnić sygnał wifi w kuchni to czy znacie jakieś fajne i tanie pudełeczko na androidzie, które pozwoli uruchomić KODI i zamienić sygnał wifi na kanały polskiej telewizji. Nie interesuje mnie nic poza tym co oferuje telewizja naziemna, no może plus tvn24 i inne informacyjne… w kuchni mam antenę pokojową i odbiera bardzo słabo. Pomyślałem sobie, może tak uda mi się to rozwiązać.

Ja do rozszerzania zasięgu sieci WiFi używałem Xiaomi WiFi Repeater 2 i przyznam, że jak na urządzenie, które w Polsce kupisz za 35PLN działało bardzo ok. Obsługuje tylko zakres 2,4GHz.

Bolca uziemiającego z założenia potrzebują urządzenia o metalowej obudowie - dlatego mają je pralki, czy lodówki.

Z Twojej perspektywy pudełeczko z Androidem pewnie nada się niemal każde. Bezpłatnie jakąś telewizję ogarniesz używając WP Pilota

To cudo TENDA nie ma nie ma dziureczki na bolczyk!