Wzmocnienie Wifi przez wzmacniacz TL-WA5210G

(codin) #1

Witam!Mam taki prblem. Jak skonfigurować wzmacniacz Wifi j.w. bez dostepu do sieci Lan. Otóż syn mój mieszka obecnie w Holandii i odbiera sygnał Wifi lecz jest on bardzo słaby/ posiada klucz dostępu/ Kupiłem w/w wzmacniacz ale nie mogę sobie poradzić z konfiguracją bo nie ma sieci Lan. Proszę o pomoc.Pozdrawiam

(Longhorn2009) #2

W jednym z kroków kreatora jest właśnie etap wykrywania sieci wifi, którą urządzenie ma wzmacniać. Jeśli nie masz żadnej sieci wifi w okolicy to nie skonfigurujesz reapeatera, ale i tak nie miałoby to sensu bo po przeniesieniu w inny eter potrzebna byłaby inna konfiguracja odpowiednio pod sieć wifi. Najprościej jeśli syn skonfiguruje samemu reapeater na miejscu.

(codin) #3

Jest taka możliwość konfiguracji na miejscu ale najpierw chciałbym spróbować u siebie w Polsce aby długo nie bawić w Holandii. Siec Wifi mam w pokoju na dole budynku ale po podłączeniu wzmacniacza nic sie dzieje. Jak to skonfigurować bez lanu?

(Longhorn2009) #4

http://www.tp-link.com.pl/resources/document/tl-wa5210g_v1_instrukcja_insta.pdf Konfigurujesz tak jak podano w punkcie 2.C.

(codin) #5

Jak mogę skonfigurować kiedy wzmacniacz nie jest wykrywany .

(Longhorn2009) #6

Musisz podłączyć się do niego przewodowo dopóki go nie skonfigurujesz do działania.

(codin) #7

skofigurowałem przewodowo ale po odłączeniu Lanu nie można się połaczyć, jest żółty trójkącik przy ikonie sieci na pasku.

(Longhorn2009) #8

Reapeater podaje na zakładce status stan połączenia z siecią bazową, zapewne nawet w formie graficznej. Sprawdź czy ma połączenie z routerem, bo bez tego nie będzie internetu i będzie wyświetlać się ikonka z trojkatem. Może podałeś nieprawidłowe hasło podczas konfiguracji, a reapeater nie ma możliwości sprawdzenia jego poprawności.