Wznawianie systemu z uśpienia tylko przyciskiem

Hej!

W planie zasilania laptopa asus mam (świadomie) ustawione tak żeby nie usypiał się po zamknięciu pokrywy, czego skutkiem ubocznym jest to, że kiedy uśpię celowo komputer i zamknę pokrywę, ten potrafi wybudzić się  np. przez przypadkowe trącenie myszki.

Starego laptopa Dell D430 mogę wybudzić z uśpienia wyłącznie po naciśnięciu przycisku zasilania (w planie zasilania ma również ustawiony brak reakcji na zamknięcie pokrywy) i dojść nie mogę, gdzie to ustawić. Chciałbym ustawić Asusa tak jak Della, by można go było wybudzać tylko przyciskiem. Jak to zrobić?

pozdrawiam.

3 sekundy szukania:

https://www.google.pl/?gws_rd=ssl#newwindow=1&q=jak+wyłączyć+uruchamianie+komputera+myszką

Dzięki, ale ten sposób nie działa (np. http://www.komputerswiat.pl/poradniki/programy/windows/2012/08/jak-zablokowac-wybudzanie-komputera-myszka.aspx)

 

edit, ok, zadziałało częściowo tak jak chciałem, trzeba było jednocześnie z myszką odptaszkować klawiaturę HID, jednak komputer nadal da się wybudzić po naciśnięciu klawiatury - tu opcji odnośnie zasilania przy wbudowanej klawiaturze brak - jakiś pomysł?

Tu już chyba trochę sam sobie komplikujesz życie :slight_smile: O ile rozumiem, chęć wyłączenia wzbudzania pod przypadkowym trąceniu myszki, to raczej ciężko przypadkowo wcisnąć klawisz :slight_smile:

@kowgli - widać nie masz kota :wink:

otóż to :slight_smile:

Polecam zamykanie “klapy” - będzie dodatkowa ochrona przed sierścią.

Można nauczyć sierściucha, że niektóre rzeczy w domu nie są jego, ale foch murowany. Ja wybrałem focha - fotel, biurko i kompy są moje, a foch skończył się po ~roku. Było warto.