Wzrost cen komputerów i ich podzespołów

Słyszałem, że na okres euro wzrosły ceny podzespołów jak i całych komputerów stacjonarnych i laptopów. Czy jest to prawdą i najlepiej odłożyć zakup na czas po euro?

EURO nie ma z tym nic wspólnego bo co to da? Klienci w tym czasie to będą na mecze patrzeć a nie myśleć o zakupie komputera.

Kurs dolara jest za to odpowiedzialny.

Na pewno ceny benzyny są odpowiednio zawyżone przez Euro, ale komputerów? Szczerze wątpię.

wszystko zależy od kursu walut.Najniższe ceny podzespołów zawsze widywałem w miesiącach styczeń luty marzec

Też tak myślałem, ale zawsze warto się upewnić.

Panowie od lutego tego roku ceny elektroniki skoczyły prawie 100% do góry euro niema nic w tym wspólnego a od tego miesiąca oszołomy podnoszą jeszcze vat o 1 % do góry .

sprzęt komputerowy , rtv , telefony komórkowe ,ropa itp … to wszystko jest w dolarze jeszcze niedawno dolar był po 2zł a dzisiaj jest 3.50zł

sobie pomyślcie ile do dzisiejszego dnia zarobili ci którzy wcześniej przewalutowali złotego na dolara czysty zysk.

tylko że dolar od zeszłego roku podskoczył 28 % a nie 100% i nie tłumaczy to takiego skoku cen

bez przesady ceny nie podskoczyły o 100% na początku roku kupowałem gtx560ti od MSI i kosztowała 770zł teraz kosztuje w okolicach 870 , stówka drożej to jest akurat te 28% :slight_smile: