Wzrost i spadek cen komputerów

Nie wiem czy wybrałem dobry dział, ale jak coś to proszę o przeniesienie. :slight_smile:

Jak wiadomo cena danego sprzętu na rynku ciągle się waha. W jednych miesiącach ten sam sprzęt jest droższy, a w innych tańszy. Jak to jest z komputerami? (procesor, dysk, płyta główna itp. itd.). Czy teraz jest odpowiedni moment na kupno komputera, może lepiej poczekać, a może ten czas już przegapiłem?

Jeżeli są dostępne gdzieś jakieś wykresy pokazujące wahanie się cen to proszę o nie, ale zależy mi także na Waszych wypowiedziach.

PS, wiem, że na 100% wszystko o co proszę jest w :google:

ceny rosną przed świętami, opadają w okresie “wolnym”

Teraz warto kupić komputer. Ceny nie są za wysokie jak narazie, ale można poczekać i kupić coś taniej. Wiesz co ci powiem: nigdy nie czekaj w nieskończoność bo nigdy niczego nie kupisz.

AZPR masz na myśli Boże Narodzenie i Wielkanoc? przed dniem dziecka itp. ceny nie wzrastają?

Moze w wakacje ?

najlepiej kupować na początku roku (towar który nie zszedł ale jest dobry),w środku roku (wakacje) i kawałek przed końcem (grubo przed świętami)

ziom ;] tak mam też na myśli czas komuni czy rozpoczęcie roku szkolnego… jak już ktoś napisał najlepiej kupować po nowym roku…

zgadzam sie że najlepiej kupować po nowym roku, nawet jak ja kupwałem swój komputer to sprzedawca poradził poczekać wtedy do lutego bo ceny sprzetu wtedy maleją

ja w ten sposób 800 zl zaoszczędziłem miałem na drobne wydatki i założenie neta

To jeszcze jedno pytanko :stuck_out_tongue:

Czyli jeśli kupię koniec czerwca/początek lipca to nic na tym nie stracę?

Szybko stracisz, sprzęt tanieje w oczach, na procu ‘‘straciłem’’ już 50% na ramie 75% od grudnia.

Najniższe ceny są zwykle pod koniec wakacji, w pierwszym kwartale roku.

Nie opłaca się czekać, jak nie chcesz stracić na kompie to go nie kupuj, części szybko tracą na wartości.

komputer traci na wartośći w chwili gdy go wynosisz ze sklepu…

A ja na swoim wciągu roku straciłem 1500 zł :o

Ale mi się zdaje że na wakacje drożeje, i na święta.

Najtaniej jest, zawsze po premierze nowszego modelu np. grafy, procka.

Rok temu 7900 kosztował 900 zł, teraz kupić można za 500 zł, bo jest 8xxx.

A jak kupować to jeszcze na początku roku, lub na końcu, bo wyprzedaż można trafić.