Wzrost uzycia procesora do 100%

Witam.

Od miesiąca-dwóch mam dziwny problem który nie występował wcześniej. Po uruchomieniu laptopa i odpaleniu jakiegoś programu w formie np. Photoshopa, przeglądarki internetowej czy gry, co 2-3 minuty na kilkanaście sekund wzrasta mi użycie procesora do 100%, wtedy w monitorze zasobów program który obciąża najbardziej procesor to ten który jest aktualnie używany, nie zależnie czy to mały programik odtwarzający muzykę czy większa gra. Oczywiście w takiej chwili na laptopie nie da się zrobić kompletnie nic. Sytuacja notorycznie się powtarza. Sformatowałem nawet kompa, pousuwałem partycje, stworzyłem od nowa, ściągnąłem i zainstalowałem najnowsze sterowniki ze strony producenta i dalej to samo. Wcześniej te same programy/gry śmigały na nim bezproblemowo. Zauważyłem, ze program Everest pokazuje iż używany jest tylko 1 procesor a drugi nawet nie drgnie na 1% chodź w menadżerze zadań w zakładce wydajność, na widoku “oddzielny wykres dla każdego procesora” oba wykresy wyglądają podobnie. Czy ktoś spotkał się kiedyś już z podobnym problemem?

Podaje opis laptopa którego dotyczy problem:

Procesor (opis) AMD Turion™ II Dual-Core P540 (2x2,4GHz, 2MB cache L2)

System operacyjny Microsoft® Windows7 Home Premium PL 64-bit

Karta dźwiękowa Zintegrowana HD Audio

Pamięć zainstalowana (pojemność) 8GB

Pamięć (technologia) DDR III

Dysk twardy (pojemność) 500GB

Dysk twardy (interfejs) SATA

Dysk twardy (prędkość) 5400 obr/min

Napęd optyczny (typ) DVD±RW Super Multi (+ DVD-RAM) Dual Layer

Karta sieciowa bezprzewodowa WiFi 802.11b/g/n

Matryca (rozdzielczość) WXGA 1366 x 768 (16:9)

Karta graficzna (model) ATI Mobility Radeon HD 5470 (obsługa DirectX 11)

Karta graficzna (pamięć) 512MB

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam, Łukasz.

Jakieś sterowniki do procesora zainstalowałeś?

zainstalowalem wszytskie jakie były dostepne dla tego modelu lapka na stronie producenta

Darrick , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

poprawione.

sprawdziłem temperaturę procka i dochodzi ona do 91 a grafika do 97 stopni C. Może mieć to wpływ? ma ktoś jakieś pomysły?