X-fi trzaski przy 6gb ramu

Witam mam karte muzyczną X-Fi Xtreme Music windows 7 x86 i 3gb ramu i nie było żadnych problemów. Uznałem, że dokupie 4gb ramu. Teraz mam 6gb a byłem zmuszny do przejścia na W7 x64 tylko, że teraz jest problem z dźwiękiem są tylko trzaski lub brak. Zainstalowałem najnowsze stery z creative ale nie pomoglo. Zainstalowałem stery -> http://forums.creati…010/td-p/550638 też nic nadal to samo. Zostanie stary ram to wszystko ok wsadze nowy i trzaski. W czym może być problem??

Prawdopodobnie to nie pamięć RAM jest przyczyną tylko złe, niekompletne lub źle skonfigurowane sterowniki.

Pobierałeś i instalowałeś kompletne sterowniki ze strony producenta swojej płyty głównej przed instalacją sterowników od karty dźwiękowej?

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb … /download/

System oryginał czy jakiś “kombinowany” z sieci?

PS. Nie ma formy “ram, ramu” jest za to zawsze forma "pamięć RAM"

Nie “gb” tylko " GB"

Tak wszystko jest zainstalowane, nawet system reinstalowałem. System oryginał W7 x64. Jak zmniejszę ilość pamięci RAM do 3GB to problem znika. Szukam sterowników, które poprawią ten błąd, ale na razie żaden nie pomógł.

Mam ta samą kartę i w miarę podobny problem. Raz na miesiąc, dwa potrafi ze słuchawek tak zapiszczeć, że budzi pół miasta i dopiero po jakiejś chwili zaczyna normalnie działać, coś potrzeszczy i zadziała, a do tego momentu komputer w ogóle nie wykrywa karty. Wiele osób ma problem z tym modelem, widocznie jakaś wada konstrukcyjna.

A jakie masz Sterowniki zainstalowane?? Wiesz jak wygląda sprawa z innymi x-fi??

Nie wiem jak to jest z innymi X-Fi interesowałem się tylko posiadanym modelem. Sterowniki najnowsze ze strony, ale kartę posiadam od paru lat i mimo, że sterowniki rzadko wychodziły to i tak problem wciąż się pojawia co jakiś czas.

To jest ogólny i powszechnie znany problem z tymi akurat kartami. Stery od producenta można o kant d… rozbić.

Miałem w zasadzie ten sam problem - trzaski z głośników. Pomogło wrzucenie zmodowanych sterowników - akurat teraz nie mam ich pod ręką ale jak znajdę odpowiedni link to podrzucę.

Tu masz YouPax’a:

http://dl.technewshw.com/drivers/PAX/PA … 20V4.60.7z

Supported OS:

XP Vista Win7 32 and 64Bit

Aha, jeszcze jedno, poprzednie stery odinstaluj a wszelkie pozostałości po nich usuń tym:

http://phyxion.net/Driver-Sweeper/Drive … aller.html

Właśnie mam zainstalowane te sterowniki miałem też inne wersje i na 4.55 najlepiej było. Wydaje mi się, że problem może lerzeć po stronie mojej karty która jest oem SB0678

Ja akurat karty pozbyłem się z dwa lata temu, wtedy miałem inne youpax’y i pod xp - szkoda ją było trzymać na log’i x-540, chociaż dźwięk był nieporównywalnie lepszy niż to padło z integry :roll:

Popróbuj może jeszcze ze starszymi sterami.

Ciekawy jestem czy wymiana karty na inne x-fi