X-fi vs audigy vs live

witam muszę kupić nową kartę dzwiękową i nieznam się na tym wiec co mi polecicie z tych 3 podanych w temacie(oczywiście chodzi o creative)

czym one się od siebie różnia??

które sa najlepsze??

czy głosniki logitech x530 sa dobre do tych kart??

Do tych głośników wystarczy Audigy SE przerobiony na X-Fi Xtreme Audio. Sam mam taką karte i jak dla mnie jakość dźwięku jest naprawdę dobra, a na pewno zdecydowanie lepsza niż na jakiejś zintegrowanej dźwiękówce marnej jakości.

W Audigy SE jest problem ze sterownikami do linuksa. Bardzo ciężko odpalić 5.1. Może nie będziesz używał tego systemu ale warto napisać. Co więcej karta nie działa na Windows 7 (ściągałem sterowniki i coś lipnie, spróbuje kiedyś jeszcze raz). Znajomy ma x-fi i karta odpaliła mu bez problemu na obu systemach, nie wiem tylko jaką ma dokładnie.

Longhorn2009 mógłbyś mi na PM wysłać link do tej przeróbki i info czy działa na liuksach?

Tutaj http://ocforum.pl/showthread.php?t=23010 są drivery do Audigy SE@X-Fi.

Co do Linuksa to na pewno dźwięk działa (sprawdzałem na Ubuntu), ale czy działa też 5.1, nie wiem.

a co byście dali do głośników logitech g51??

Creative X-Fi Xtreme Gamer

jeszcze moge powiedzieć ze głównie słucham muzyki i lubie troche pograc ale zazwyczaj w grach niezwracam uwagi na dzwięk w filmach też a w muzyce zeby było dobre stero czysty dzwięk i dobry basik,

głosniki też mam w palne ale niewiem jakie kupić…

mariusz509 , ile możesz wydać na te głośniki?

Jeśli interesuje cie dobre stereo to polecam coś z Microlabów Solo.

mysle ze coś do 300 pln…

a jak z ta karta dzwiekową??

do musyki głównie??

Najlepsze do muzyki Microlab Solo 5c lub 6c http://www.allegro.pl/item629153235_hit … abrze.html http://www.allegro.pl/item629769496_glo … _basy.html + Creative SB X-FI https://ssl.allegro.pl/item626579103_ok … gw_fa.html.

to ma być 5.1…

i karta dzwiękowa która będzie zarówno dobra do gier jak i do muzyki na głosnikach

(chodzi o jakosc dzwieku)

“lubie troche pograc ale zazwyczaj w grach niezwracam uwagi na dzwięk w filmach też a w muzyce zeby było dobre stero czysty dzwięk i dobry basik”

5.1 jest robione z myślą o filmach i grach. Na zestawie 5.1 nie posłuchasz dobrze muzyki, bo do tego potrzebne jest dobrej jakości stereo. Żadne Logitechy, czy Creativy nie oddają dobrze muzyki. Trzeba by się zastanowić, co jest dla Ciebie ważniejsze - muzyka, czy gry. Karta Creative X-Fi jest dobra zarówno do muzyki, jak i do gier. Sprawdziłam w swoim komputerze. Mam w domu zestaw 5.1, ale używam go wyłącznie do filmów, natomiast do słuchania muzyki tylko dobre 2 głośniki w drewnianej obudowie.