X-Fi Xtreme Gamer problem z instalacją

Witam !

Dziś chciałbym Was prosić o pomoc w instalacji wymienionej w temacie karty dźwiękowej … otóż posiadam płytę główną Asus P5N-E SLI nVidia nForce 650i SLI i wyłączyłem w bios zintegrowaną kartę dźwiękową i jak chcę zainstalować sterowniki do nowej karty, to wyskakuje taki błąd jak na screenie poniżej :

c076429acc9f18e6m.jpg

Nie wiem co jest tego przyczyną :frowning:

A i co oprócz sterowników trzeba wgrać, by korzystać z tych trybów ustawień karty dźwiękowej : Audio Creation Mode, Game Mode, Entertainment Mode …

Czekam na Waszą pomoc i z góry dziękuje

Nasiek

a dobrze wsadziłeś w slot nową kartę dźwiękową ?? system ją wykrył jako nowe urządzenie ??, bo błąd który jest wyświetlany informuje iż sterowniki które próbujesz zainstalować są do sprzętu który nie został odnaleziony (lub podobnie).

które sterowniki instalujesz ?? te z netu czy z dostarczonej płytki ??

instaluje sterowniki z płyty, która została dostarczona od producenta… Prawidłowo umieściłem kartę w slocie, system wykrywa ją jako nieznane, nowe urządzenie

Z komunikatu widać że instalator nie jest w stanie zarejestrować karty w komputerze. Więc:

Na pewno zintegrowana “muzyka” jest wyłączona.

Czy karta muzyczna jest dokładnie dociśnięta w porcie PCI.

Sprawdź czy w ogóle komputer(system operacyjny) wykrywa urządzenie w porcie PCI. np poprzez program Everest, czy zakładkę sprzęt w Mój Komputer.

Jakie sterowniki instalujesz czy na pewno pod WinXP. Czy są to sterowniki z płyty dołączonej przez producenta.

Wgraj najnowszy Bios do płyty i dopiero instaluj kartę.

Według http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2521-7 wszystko powinno być w porządku.

A może tak jak wyłaczyłeś w biosie starą karte to wlonczyl byś nowa???

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

to spróbuj podać ścieżkę do *.inf znajdującego się na płytce :wink: powinien się znajdować w katalogu drivers - do odpowiedniego systemu (lub podobnie).

ewentualnie sprawdź co jest napisane na karcie dźwiękowej i pobierz odpowiednie sterowniki ze strony creative. może dostałeś złą płytkę w zestawie…

pomysły się kończą

Złączono Posta : 10.05.2007 (Czw) 20:50

nowej się nie włącza , karta o której mowa jest wsadzona w slot PCI :stuck_out_tongue:

Złączono Posta : 10.05.2007 (Czw) 20:51

większość odpowiedzi została zawarta w poście wyżej niż ten :stuck_out_tongue:

dałem, aby system przeszukał płytę z oprogramowaniem i sam znalazł sterowniki … przeszukał ją, znalazł i zainstalował. Dźwięk już “leci”, czyli wnioskuje, że działa :smiley: Ale chciałbym jeszcze spytać, co za oprogramowanie jest potrzebne do zmieniania trybów ustawień karty dźwiękowej : Audio Creation Mode, Game Mode, Entertainment Mode … ?

instaluj po kolei i sam się przekonasz :stuck_out_tongue: ja już od wieków korzystam z onbordowych rozwiązań dźwiękowych :wink: mile wspominam soundstorma na a7n8x-deluxe :wink:

sympatico

Nie urodziłeś się wczoraj, jest inteligentnym człowiekiem, ze stażem na forum więc ze zdziwieniem zauważyłem twoją uwagę. Mam nadzieję że wiesz o co mi chodzi. A jak nie to:

Powinieneś wiedzieć że w w trakcie pisania postu (co może zająć te parę minut) mogą się pojawić nowe posty a że w trakcie pisania nie ma się podglądu na temat na którym chce się właśnie udzielić moje pytania/rady mogą się krzynę zdezaktualizować jasne? :stuck_out_tongue:

mam nadzieję ,że ty też nie, i również jesteś inteligentnym człowiekiem, z niestety małym stażem i nie jestem zdziwiony, patrząc na to co piszesz. Mam nadzieję że wiesz co mam zamiar ci odpisać. A jak nie to

Mogłeś zauważyć, że nawet jak napiszesz post po czasie, gdy już pojawią się pierwsze odpowiedzi, to jest taka funkcja jak zmień umożliwiająca modyfikację napisanego już postu. to raz, dwa, że twoja profesjonalna porada (zapytania) jest niemal że kopią mojej napisanej 4 min wcześniej. chyba nie chcesz bawić się w xero ?? :stuck_out_tongue:

Sympatico

Niestety ale muszę cofnąć swoją opinię jakobyś był inteligentnym człowiekiem (w chwili gdy pisałeś swoje posty w tym temacie). Dlatego, że jak się zgodziłeś (bo nie zaprotestowałeś) w trakcie pisanie postu nie ma się podglądu co jest aktualnie napisane w danym temacie, a jeśli pisanie postu trwa jakiś czas to tym samym nie wie się co kto już zdążył napisać i czy w ogóle już ktoś napisał. Dodając do tego fakt że nie jestem (niestety) osobą ze zdolnościami do przepowiadania przyszłości w związku z czym nie wiem co kto już ktoś zdążył napisać należy uznać iż twoja uwaga jakobym kserował jest żałosna i śmieszna. Tym bardziej że mój post jest daleko posuniętą (całkowicie nie świadomie) wersją “PRO” twojego postu gdyż zawiera jeszcze kilka uwag więcej. Więc gdzie tu jest kopiowanie? Moje uwagi i rady nie uważam za za profesjonalne ale też nikt na forum nie zarzucił mi jeszcze nie wiedzy czy wprowadzania w błąd. Liczba postów nie ma w tym wypadku znaczenia. Znaczenie ma tu fakt zaangażowania w pisanie postów trochę wysiłku umysłowego, którego zabrakło w twoich postach jeśli chodzi o ten temat. Co zaowocowało niestety nie do końca logicznymi i sensownymi wywodami z Twojej strony.

Zaś jeśli chodzi o moją spostrzegawczość to zauważyłem na samym początku swojego stażu tutaj obecność funkcji “zmień” z której to funkcji zdążyło mi się skorzystać parę razy. Zauważyłem również iż w czasie gdy ja jeszcze pisałem przybyło kilka postów w tym również Twój. Nie uważałem jednak za celowe zmieniać tego co już napisałem ponieważ nie nie popełniłem błądu. Chyba że za taki uznać można dublowanie się rad/porad.

Tak dla potomnych,

opcja: odśwież w przeglądarce :wink:

Przed wysłaniem posta.

Przepraszam z OT.

CyraX_X

Owszem taka funkcja jest. Tylko dlaczego miałbym to zrobić. By odganiać się od idiotycznych zarzutów o kopiowanie tekstów innych członków forum. Powtórzenie się rad nie jest niczym złym (jeśli się nie wiedziało iż ktoś już takie rozwiązanie zaproponował przed minutą), zwłaszcza jeżeli wynika z chęci pomocy bliźniemu. Ktoś mógłby powiedzieć że to zaśmiecanie tematu ale doprawdy znam lepsze powody by uznać iż ktoś rozsyła spam. Koniec