X-kom odsyłanie towaru na gwarancję

Mam do odesłania RAM do x-kom.pl na gwarancję. Jest zepsuty. Jak wygląda proces zgłaszania sprzętu na gwarancję? Rozumiem, że tam mają formularz, ale na co trzeba się przygotować? Odsyłał ktoś coś kiedyś? Interesuje mnie czy jest możliwość odesłania za pomocą paczkomatu i wcześniejszym opłaceniu przesyłki, najlepiej internetowo. Najlepiej z możliwością ustalenia wielkości przesyłki, żeby nie trzeba było to robić na poczcie. Łatwo się to robi, czy trzeba latać wszędzie do różnych punktów, żeby opłacić, wybrać rozmiar, a na końcu nadać. Czy np. jest to tak łatwe jak na Allegro, że nie trzeba wychodzić z domu (przynajmniej jeśli chodzi o zwrot do 14 dni, podobna sytuacja tylko, że tutaj rozmiar przesyłki był ustalony i opłacone, bo w ramach zwrotu).

Oni mają to naprawdę dobrze opisane:

Nie czytałem teraz tego dokładnie, ale widać że można przez kuriera odesłać. Tu jest taka różnica, że nie możesz tego wykonać kiedy chcesz, tylko kiedy on chce. Ciekawi mnie czy można przez paczkomat, chociaż pewnie nie ma wyboru, a tylko tak jak oni każą.

Po pierwsze dokładnie przemyśl w jakim trybie będziesz składać reklamację. Jeśli w trybie gwarancji, to sprawdź kto konkretnie jest gwarantem i jakie są warunki gwarancji. Być może korzystniejsza będzie reklamacja z tytułu rękojmi. Co do odesłania paczki kurierem - Inpost ma usługę: „paczkomat - firma”:

image

Gwarancja, a reklamacja to chyba nie jest to samo? :thinking:
Rok RAM działał w porządku, albo dwa lata, a później się zepsuło.

Reklamacja jest chyba wtedy, jak wada jest np. od 2-3 miesięcy i się utrzymuje.
A gwarancja to jak np. ustalą np. 24 miesiące, albo dożywotnio jak w moim przypadku.

Cokolwiek to znaczy, vide:

Nie daj się oszukiwać.
Dożywotnia nie określa czasu Twojego życia a czas życia produktu. Małym druczkiem producent określa to np: 8 lat :P, albo do czasu zaprzestania produkcji i dystrybucji, czy wyczerpania zapasów przeznaczonych na wymianę gwarancyjną.
A dodatkowo obwarowane jest to setkami przykładów kiedy odstępują od tego z różnych bzdetnych powodów.

Każdy taki zapis trzeba czytać 3 razy.