X1300 - znowu problem ze sterownikami

zachciało mi się zabawy ze środowiskami graficznymi to mam :-x

ale do rzeczy

niech ktoś da mi link do sprawdzonego sposobu instalacji fglrx dla radeona x1300

przekopałem już tysiąc poradników, wszędzie po zainstalowania mam direct rendering itd

ale za żadną ******* nie zmienia mi się rozdzielczość z 1024x768 na 1240x1024

przy ubuntu 6.10 poszło ładnie i bez zająkniecią, ale teraz mam 7.04 i ręce mi opadają, już raz instalowałem stery pod 7.04 ale teraz nie mogę dojść do tego, jak sprawić, aby pojawiła się rozdzielczość 1240x1024

przepraszam, za ten temat

ale proszę o pomoc

i to rozpaczliwie :frowning:

Jeśli masz direct rendering yes, to sterowniki działają poiprawnie.

Co do rozdzielczości to masz źle skonfigurowanego xorga.

Pokaż /etc/X11/xorg.conf

Spróbuj także zmienić rozdzielczość w sudo nvidia-settings. << – No to tego nie bierz pod uwagę :slight_smile:

Poza tym dla ciekawoości:

Pojawił się otwarty sterownik Avivo. Więcej info Tutaj

______

:confused: tak to jest jak się ma gorączkę :confused: :slight_smile:

on ma radeona :stuck_out_tongue:

To Ubuntu jest jeszcze według mnie bardzo niedopracowane i często mam z nim problemy a taki sam przypadek jest u mnie z tym, że ja korzystam z rozdzielczości 1024x768 standardowa po instalacji Ubuntu jest z tego co pamiętam właśnie 1240x1024 i po zmianie na 1024x768 chciałem znowu wrócić do 1240x1024 obraz niby zmienił rozdzielczość ale to nie była jednak taka rozdzielczość jaka powinna być obraz był albo rozciągnięty albo ściśnięty, więc albo to wina sterowniów albo samego systemu. W sumie nie rozwiącuję tego problemu gdyż używam 1024x768 i inne rozdzielczości mnie nie ineteresują a na tej co mam wszystko dzała elegancko :slight_smile: Dodam, że korzystam ze sterowników, które Ubuntu wybrało sobie samo nic więcej nie instalowałem, ponieważ wszystko u mnie chodzi dobrze :slight_smile:

Pozdrawiam!

Hmm kornica może musisz ustawić w sekcji monitor HorizSync i VertRefresh poprawne dla twojego monitora? Nie chce Ci źle doradzić, ale ja bym przekonfigurował xorga (sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg), tam odpowiadając na pytania ustawisz sobie wszystkie te ustawienia, będą domyślnie wykryte. Oczywiscie przed wpisaniem tego polecenia wykonać musisz ALT+CTRL+F1 oraz /etc/init.d/gdm stop (lub kdm dla kubuntu).

Napisz jeszcze co masz w sekcji monitor oraz czy masz rozdzielczosc 1240x1024 w xorgu.

http://wklej.org/id/fd892f64a0

macie mojego xorga, zobaczcie co z nim nie tak ps

fglrxinfo

zwraca

display: :0.0 screen: 0

OpenGL vendor string: ATI Technologies Inc.

OpenGL renderer string: Radeon X1300/X1550 Series

OpenGL version string: 2.0.6334 (8.34.8)

oraz

glxinfo | grep direct

zwraca

direct rendering: Yes
# SubSection "Display"

# Depth 4

# Modes "1024x768" "800x600" "640x480"

# EndSubSection

# SubSection "Display"

# Depth 8

# Modes "1024x768" "800x600" "640x480"

# EndSubSection

# SubSection "Display"

# Depth 15

# Modes "1024x768" "800x600" "640x480"

# EndSubSection

# SubSection "Display"

# Depth 16

# Modes "1024x768" "800x600" "640x480"

# EndSubSection

# SubSection "Display"

# Depth 24

# Modes "1024x768" "800x600" "640x480"

# EndSubSection

# EndSection

Pododawaj odpowiednie wpisy (rozdzielczości)

To proste - nie możesz zmienic na 1240x1024 bo nie masz tej rozdzielczości w xorg.conf. Wiec albo pododawaj tam gdzie pokazuje matit albo przekonfiguruj xorg tym poleceniem co dałem powyżej. Aha jeśli masz nowy monitor lcd to wpisy odnośnie odświeżania ekranu wyglądają mi na zbyt niskie. Jeśli masz windowsa to sprawdz w programie everest jakie są przedziały HorizSync i VertRefresh i popraw je. Ale jeśli sa ok to ok :slight_smile:

Najłatwiej i tak przekonfigurować xorg, także w razie jakiś awarii :slight_smile:

knapik

Może też poszukać w google :slight_smile:

szybciej…

kornica

Więc jak dodasz a nie zadziała to napisz jaki masz monitor…

problem jakoś się rozwiązał :]

ps mam crt LG Flatron 775Ft

a co do rozwiązania problemu

w akcie desperacji skopiowałem częśc xorg.cong jakiegoś kolesia z zagranicznego forum, któremu chodziło wszystko należycie, ale miał problemy z berylem

i miał tą samą kartę co ja

zrobiłem ctrl+alt+backspace

zamknąłem oczy

i nagle miałem 1240x1024 :twisted:

edit

znaczy mam

temat do zamknięcia

wrzuce chyba sobie tego xorga swojego na ftp :stuck_out_tongue:

pozdro i dzięki za chęć pomocy