X3 720 BE Odblokowany 4 rdzeń = Brak pomiaru temp. rdzeni

2 tyg. temu kupiłem nowy komp:

Procek Phenom II X3 720 BE

Płyta GIGABYTE MA790XT-UD4P (bios już uaktualniany)

RAM OCZ REPER 1600MHz (2X2GB) CL 7

ZASILACZ OCZ StealthXStream 600W

System Vista 64bit

No i w końcu postanowiłem sprawdzić czy jestem posiadaczem sprawnego 4 jajka.

Rdzeń bez problemu mi się odblokował, sprawdzałem jego stabilność na Prime 95 i AMD OverDrive, zero błędów więc mam sprawne 4 jajo.

Klikam żeby sprawdzić jaka temp jest na rdzeniach a tu ZONK wszystkie rdzenie mają temp -256 C (nie chłodzę procka ciekłym azotem).

Speedfan pokazuje mi temp 0 C, jak procek chodzi na 3 jajkach to temp pokazuje mi normalnie.

Ktoś może spotkał się z takim problemem ??

mam to samo ale nie ma czym się martwić bo temperatura wynosi jakieś 36 stopni (możesz zobaczyć wchodząc w bios) tylko programy nie potrafią tego odczytać,

pozdrawiam.

To jest normalne po odblokowaniu rdzeni.

Normalka temp. proc. musi ci starczyć!

vademecum-amd-phenom-odblokowanie-rdzeni-t340162.html

Napisał byś w tym wątku jaka rewizja i oznaczenie + rok produkcji.

Dzięki za informację.

Co do nr serii procka, to nie chciałbym zdejmować radiatora bo nie mam pasty, a jak uszkodzę tę naklejkę to będzie lipa.

Masz plombę na komputerze :? ? Ciekaw jestem czy oni przyjeżdżają i czyszczą komputer z kurzu co 3 do 6 miesięcy rzecz jasna bezpłatnie. Nie lubię jak sklepy taką głupia politykę prowadzą.

Może wiecie, gdzie jeszcze jest zapisana seria cpu ? Tylko bezpośrednio na nim?

W CPU-Z pisze. A jak kiedyś będziesz miał awaryjną potrzebę zajrzeć do kompa, to suszarką podgrzej tą naklejkę - klej będzie cieplejszy i łatwo zejdzie. potem nakleisz na to samo miejsce i tyle. :wink:

To mój skan z cpu-z / http://img406.imageshack.us/i/beztytuufht.jpg/

Gdzie to jest ? :F

Ehh, jednak tu tego nie ma… :confused:

Pozostaje Ci metoda z tą suszarką… Tylko, że po ściągnięciu coolera z procesora wymagane jest nałożenie nowej pasty termoprzewodzącej…