X3 reunion

Witam

Zacznę od tego, że zdziwiłem się iż wyszukiwarka “dobrychprogramów” ni e natrafiła na konkretny wynik związany z gra “X3 Reunion”.

Wprawdzie jest kilka specjalnie poświęconych forów (np. http://forum2.egosoft.com/viewforum.php?f=17 ) ale chciałbym zasięgnąć opinii nieco bardziej “nieazleżnych” (czyt. nie zatraconych jeszcze w tej grze) osób :wink:

Mam kilka pytań dot. X3:

1. Wymagania minimalne są następujące:

-Pentium IV (lub odpowiednik AMD) 1.7 GHz

-512MB RAM

-karta graficzna 128MB zgodna 3D DirectX 9 (nie zintegrowana z płytą główną) ze wspomaganiem Pixel Shader 1.3

Czy pojdzie mi to płynnie i w rozsądnych detalach na:

-Sempron 2500+ (de facto więc 1.75GhZ)

-1GB RAM (tu chyba ok)

-Radeon 9550

2. Czy to prawda, że w X3 w przeciwieństwie do np. Freelancera (boskiego zresztą) czy nawet oldschoolowego Frontiera nie można lądować na planetach? :shock:

3. Czy można pograć po sieci?

4. Czy to prawda, że gra potrafi upierdliwie i bez przyczyny się zawieszać i czy patch 2.0 w jakiś sposób zapobiega temu?

Przyznam, że już jakiś czas temu napaliłem się na tę gierkę, jednak później o niej zaponiałem… Podwójnie żałuję ponieważ wczoraj trzymałem ją w ręku i niewiedzieć czemu nie kupiłem (może własnie ze względu na powyższe wątpliwości)

Ps: Oczywiście wszelkie opinie pozytywne/negatywne mile widziane :slight_smile:

Dziękuję

Ad.1 Pójdzie spokojnie ale na maxymalnych detalach momentami może lekko szarpać

Ad.2 Nie można lądować na planetach

Ad.3 Niema multiplayera

Ad.4 Gierka na początku miała troche problemów ze stabilnością ale od patcha 1.4.0.3 ja przynajmniej niemiałem żadnych problemów

Leć do sklepu gierka na długie zimowe wieczory jak znalazł :stuck_out_tongue:

Trochę się bałem bo głupio by było, gdybym mógł szarpać tylko na “low details” ale skoro moja konfigura da radę nie ma innej możliwości - biorę :lol:

A jak jest z widokiem?

Wiem, że jest z pozycji fotela pilota (kokpit) ale szczerze mówiąc bardziej mi odpowiada zza statku (coś a’ala Freelancer) czyli TPP. Można sobie tak ustawić?

BTW; uważam, że brak mozliwości lądowania na planetach to duże niedociągnięcie… :?

Tak, ale lepiej jest z kokpitu.

Można ale z tego widoku ciężko coś ustrzelić.

Niestety trzeba poczekać na X4 :cry: