X32 czy x64?

Witam. Mam zamiar zainstalować Widnows 7 RC, ale nie wiem jaką wersję mam sciągnać: 32 czy 64 bitową? Szukałem w google ale nie znalazłem dobrej odpowiedzi :shock: Oto mój procesor:

Pole Wartość

Intel Pentium 4 620, 2800 MHz (14 x 200)

x86, x86-64, MMX, SSE, SSE2, SSE3

Z tego co wiem to Windows 7 jest tylko na x64

No raczej nie, bo to masz oficjalne wymagania:

“procesor 1GHz lub szybszy w przypadku komputerów 32 (x86) i 64-bitowy (x64), 1 GB pamięci RAM (32-bit)…”

Tu masz oficjalne wymagania:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15 … +Windows+7

Ja bym wziął ver. 32 - bitową, bo konserwatywnie patrząc jest mniejsza szansa że się będzie coś sypać, ale to tylko moje domysły.

Bo jeśli się zastanowić to mój obecny “xpek” też jest 32 bitowy, więc 32 bitowa wersja 7 powinna działać normalnie ![-o<

Lepsza jest wersja x64 ale musisz mieć min. 2GB RAM a najlepiej co najmniej 4GB…

Dlaczego lepsza?

Możesz zawsze przetestować Win 7 na Virtual PC (wersja na vortalu obsługuje tylko 32 bitowe systemy)

btw Nie orientujecie się może czy w win 7 dzięki tej emulacji xp-ka zadziała np nero 6?

tomek669 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Ja powiem tak. Pobieram sobie wersje RC 64bitową. Sprawdzam czy wszystko działa normalnie i jeśli nie będzie żadnych kłopotów to kupię wersję 64bitową. Trzeba iść z duchem czasu, coraz więcej programów jest robione na systemy 64bitowe. Jak wyjdzie Windows 7 i w miarę dużo osób kupi 64bity to pewnie będzie jeszcze więcej takich programów. Więc ja polecam 64bity.

Wersja x64 obsługuje zarówno programy 32 jak i 64 bitowe więc o programach nie ma co pisać… Gorzej jest ze sterownikami, ponieważ do x64 mogą być tylko x64 ale jeśli chodzi o Win 7 ma on bardzo dużą bazę sterowników i np. ja nie musiałem instalować żadnych a gdy potrzebujesz jakichś większość kompatybilna jest z Windows Vista. Jeśli posiadasz wystarczającą ilość pamięci RAM wersja 64 Bitowa to zdecydowanie lepsze rozwiązanie i nie chodzi tu o “pójście z duchem czasu” ale o samo działanie i chociażby zarządzanie pamięcią…

x64

eot.

Ja używam wersji 64bit już od dawna… i nie mam żadnych problemów z komputerem… Więc polecam :wink:

Hej!

Zdecydowanie x64 - jak tylko komp pozwala na instalację takiego systemu - to trzeba to zrobić.

Ja juz od dawna używam wersji x64 - najpierw XP, potem Vista, teraz W7. Ze sterownikami nie mam problemów, a wszystko śmiga dobrze.

Tylko napisze, że testuje obecnie win7 x86 na vpc i nero 6 nie działa, a NIS 2009 nie włącza SONAR (to od zaawansowanej heurestyki). Może by założyć jakiś temat (jeśli jeszcze nie ma) o kompatybilności z win 7 + emu xp programów?

btw. Moim zdaniem ten win 7 to aż taką rewelacją nie jest, ot tak poprostu całkiem dobry system, a może mam takie wrażenie po testach na vpc?! :wink:

Myślę, że w przypadku Win7 idealnym rozwiązaniem będzie x64. Z tego co obserwuję zachowanie rynku Windows7 będzie bardzo dobrze wspierany przez producentów oprogramowania, sterowników. Najpóźniej Grudzień, Styczeń 90% programów które teraz są 32 bitowe będą 64 bitowe, jak Nero, Firewalle, Antywirusy, nawet office nowy będzie już w architekturze x64. Polecam! Sam mam 64 bity. Poza tym jest dużo bezpieczniejszy niż x86.

Architektura 32-bitowa wyszukane w wikipedi

Procesory wykonane w architekturze 32-bitowej [edytuj]

Intel : seria x86-32 (od 80386 aż do Pentium 4 ), i960,

AMD: procesory zgodne z x86 (w tym m.in. 5x86, K5, K6, aż do Athlona znanego także jako AMD K7) oraz rodzina 29k,

ARM – różni producenci, w tym Intel StrongARM, Samsung S3C, Atmel AT91, Phillips LPC21xx,

TI (Sun Microsystems): microSPARC, SuperSPARC, TurboSPARC

HP: rodzina PA-RISC do PA7000 włącznie,

Fujitsu: SPARC32,

Motorola: rodzina 68k.

RevoPL , to masz złe informacje jak Microsoft mówi jest to ostatni system na 32bit