X360 ile przetrwa, czy opłaca się w niego zainwestować

Witam.

Jak w temacie zastanawiam się właśnie nad zakupem ale trafiłem na artykuły gdzie pisze że x360 za 3-4 lata nie będzie już opłacalny tzn. już skończy się jego kadencja.

Posiadam taki komputer: 4gb, core 2 duo e8400, geforce 8800gts 512mb (jak narazie wszystko chodzi ok)

I mam taki dylemat czy zostać przy komputerze i co jakiś czas coś dokupić czy zakupić właśnie x360 (prawie to samo co PC teoretycznie większa część gier jest już na PC i w przyszłości będzie jeszcze więcej)

Pomóżcie

Pozostań przy swoim kompie.

jak masz takiego kompa to lepiej pozostać przy kompie, gry na XBOX360 będą wydawane dopóki nie pojawi się nowa konsola M$ a następna ma to być XBOX360, przez 5 lat jeszcze gry będą tworzone na tą konsolę a później przeniosą się na nowszą generację, tak jak to jest teraz z PS2 przetrwało 7 lat i już jego era powoli kończy się, a zastępuje go PS3

Najlepiej zostań przy PC, a jeśli chciałbyś konsole to tylko Play Station 3, który jest zdecydowanie bardziej opłacalny i nowoczesny w porównaniu do Xbox 360. PS3 obsługuje “niebieskie nośniki”, które są bardzo przyszłościowe.

ok a jeszcze jedna sprawa:

bo na necie czytalem cos o aktualizacjach x360, czy może okazać się tak że posiadacze konsol będą musieli ją aktualizować żeby moc np grać w nowsze tytuły itp., a ci co mają bana to na tej konsoli wtedy nic nie odtworza.

Czy może tak być ??

nie trzeba, bo jak ktoś nie ma neta i gra sobie na xbox360 np 3 lata i kupuje najnowszą grę która wymaga najnowszego firmware (aktualizacji) ;/ w xbox360 gry nie mają nic wspólnego z firmware

to nie jest psp gdzie żeby móc zagrać w GTA VCS trzeba było mieć wersje 1.5 lub 3.6

Oczywiście że za 3, 4 lata pojawi się kolejny Xbox ale przecież nowe generacje konsol pojawiają się co 5 czy 6 lat. Ale gry na Xboxa 360 będą wydawane jeszcze przez kilka lat po premierze nowego Xboxa. Tak jak teraz ma to miejsce z PS2.

I co z tego że ma Blu-ray. Filmów i tak w tym formacie u nas nie ma i jeszcze długo nie będzie. Po drugie jak już będą to bardzo drogie. Następnie porównaj sobie gry między platformami na Xboxa 360 wychodzi gra na DVD9 i ma taka samą grafikę jak ta na BR na PSE (np GTA 4). Nawet jeśli będzie taka potrzeba to wydadzą grę na 2 płytach i nic wielkiego się nie stanie.

dzięki wszystkim za pomoc

mam takie jeszcze pytanie:

cały czas czytam o x360 (którą zamierzam kupić) z tego co ludzie właśnie piszą o tej konsoli to dam kilka przykładów:

  1. porównując te same gry to na x360 wyglądają o wiele lepiej, są bardziej dopracowane, mają inne opcje (na konsolach jest o wiele więcej gier np. na 2 osoby czego nie ma w tych samych grach na PC)

  2. bardzo wiele firm tworzących gry przenosi się na konsole i dopiero gdy ten rynek gier będzie już “nasycony” to wypuszczają na PC i jeszcze gorzej dopracowane, a co za tym idzie bezie coraz to mniej fajnych tytułów na kompa

  3. x360 jest już bardzo słabe w porównaniu z premierą i już niedługo zacznie się dokupowanie jakiegoś innego sprzętu (podobnie jak w PC) żeby móc pograć, czytałem gdzieś nawet że ma wyjść napęd blue-ray bo płyty pojemniejsze i np. jeszcze dysk twardy jeśli któś nie ma (bo np. kolejne części gta będą właśnie poptrzebowały dysku)

z moich obliczeń to wyszło tak że zakupiłbym teraz x360 za 900+100 (drugi pad) + (napęd jak będzie to np. 300zł)=1300, a może być jeszcze gorzej bo nie wiadomo jak to się potoczy

napiszcie co o tym sądzicie, i czy dalej siedzieć w PC czy może zmienić na x360 ??

  1. Każda gra ma jakieś niedopracowania na jakiejś konsoli i na jednej może wyglądać ładnie to a na drugiej co innego

  2. zwykle wydają pierw na konsole i po kilku miesiącach gdy gracze widzą jakieś bugi to Ci to naprawiają by wersja na PC lepiej wyglądała, ale jak patrze ponoć więcej developerów chce produkować gry tylko na konsolę, a na PC już przestaną ze względu na piractwo szerzące się

nie kumam o ci Ci chodzi, chyba że chodzi Ci o sprzedaż ?

patrząc na PS3 i xbox360 to xbox wyszedł rok wcześniej i tam była inna technologia, teraz gdyż gry będą potrzebowały większą pojemność to lepszym rozwiązaniem byłyby blu-ray lecz jego wadą jest to że rysuje płyty i padają w nim lasery

tam M$ ma wprowadzić już sprzedaż swoich konsol z dyskiem twardym a bez dysku wycofać z produkcji

jeśli dużo gracz to bierz konsolę a jak mało to pozostań na PC, zwykle PC służą do pracy, a do gier to trzeba by bylo go co 2 lata modernizować, a na konsolę gry wychodzą pod tą samą technologię

Jeszcze jeśli chodzi o tą sprawę z napędem BR, który ma PS3 a X360 nie ma. Microsoft ma zamiar wprowadzić doczepiany napęd BR tak jak już to zrobili z HDDVD więc problemu z nośnikami na pewno nie będzie :stuck_out_tongue:

Tak jeżeli będzie napęd BP do X360 to tylko doczepiany i służący do oglądania filmów. Do gier zawsze będzie DVD. A jak będzie brakować miejsca to zawsze można wypuścić gę na 2 płytkach.

dziś na gry-online czytałem sobie recenzję o grze burnout paradise i było tam napisane że wersja pc-towa ma mieć wszystkie już dodatki które na konsole trzeba było ściągnąć

teraz zastanawia mnie jedna rzecz, skoro te konsole to już w 85% komputer, to czy opłaca się kupować ten “komputer” ?? bo pc już mam, a po raz pierwszy odkąd znam konsole, to tak spieprzyli za przeproszeniem sprawę, skoro kupuje grę to chcę grać a “dziś” się okazuje że mówiąc że masz konsole to siadasz wkładasz płytkę i grasz mija się bardzo z celem, czy to teraz tak wyglądają gierki na konsole ? wypuszczają jakąś niedorobioną gierkę na konsolę tak jak czynią to czasami z komputerowymi a później użytkowniku męcz się sam, masz neta to pograsz, nie masz to już “twój problem” jak to jest ??

doradźcie ostatecznie, bo co znajdę nowego to widzę że komp a konsola to nie ma różnicy

Gdybym miał taki komp jak ty to bym został przy nim :smiley: . To proste gry na xboxa wcześniej czy później wyjdą na PC a gry na Ps3 takie jak np.God of War, teraz Lair Heavenly Sword nie będą nigdy na kompa. Ja osobiście mam Xboxa360 i jestem bardzo zadowolony tylko jedno mnie denerwuje płatna gra przez online :frowning: ale cóż to jest Microsoft :smiley:

a Polska jest w unii, a w tej BR wygral z HD DVD… sam fakt, ze Microsoft rozwazal wprowadzenie BR do konsol o czyms swiadczy

inna sprawa jest to, ze sztucznie podbijal statystyki sprzedazy, przez co Sony teraz bije go na glowe a Sony… Wii :slight_smile:

no i na koniec - platny dostep do sieci… skoro kupuje gre z trybem multi, to chcialbym z niego skorzystac za free, bo ile razy mozna placic za to samo ?

pomijam sprawy serwisowe - jak mnie psp sie zamoczylo, to w dwa dni kurier przywiozl nowe a kumpel ze starym xbox’em walczyl, az go do smieci wywalil bo go zlewali calkowicie…

Ciekawe rzeczy piszesz :o :o :o

Mówisz, że Sony jest tak dobre, że posiada gwarancję na popsucie sprzętu z winy użytkownika (zalanie) i w efekcie rozdaje nowe konsolki?

To z XBOX’em masz rację. Gwarancja pewnie dawno minęła i kolega próbuje coś wyłudzić od MS. Jednak, gdyby kolega miał XBOX 360 to dostaje gwarancję na 3 lata w systemie door-to-door (bezpłatny odbiór zepsutej konsoli, naprawa i dowiezienie do domku).

a czy ja pisalem o gwarancji ?

zadzwonilem do serwisu, wyjasnilem swoj problem(nie wlaczal sie w ogole, tylko dioda sie swiecila) i mily pan stwierdzil, ze nie moga nic dla mnie w tej chwili zrobic… po za dostarczeniem nowego egzemplarza, z bateria i ladowarka - i takoz bylo, oddalem zloma dostalem nowke :smiley:

a konsola byla na gwarancji… kumpel mial pecha, bo jako jednego z pierwszych dotknela go wada lasera, ktorej uznac nie chcieli doputy, dopoki afera sie nie zrobila… ale bylo juz za pozno, w przyplywie sil i odwagi konsola powedrowala z 3 pierta wprost na smietnik… dlatego pewnie, tym razem kupil ps3 :hmmm:

skoro mial uszkodzony tylko laser to mógł mi dać a nie wyrzucać :stuck_out_tongue: taki bogaty jest cwaniaczek czy głupi ?? :o

ostatni miałem xbox 360 ale sprzedałem bo miałem możliwość zyskania kilku stówek :slight_smile:

dziś przeglądałem internet i znów coś piszą że mają coś zmieniać w xbox 360 i mam znowu ten dylem pozostać przy komputerze taki jak mam czy kupić konsolę ??

wiem że napiszecie że miałem porównanie już, ale niewiem co zrobić, ciągle jakieś zmiany co chwila jakiś dodatek (jak komputer a niby to konsola)

doradźcie co mam zrobić

pozdrawiam