X360+PS3 problem z NAT'em

Siemka. Panowie posiadam Internet z Neostrady 1Mb+ router ZTE 831 i mam problem z NATEM na jednej konsoli a mianowicie mowa o PS3. Zczytałem chyba 100 stron odnośnie tego Nat’u i zrobiłem tak:

Przekierwoałem porty zarówno dla X360 jak i PS3 po tym zabiegu odpalam X360 i rzeczywiście NAT OTWARTY ale, odpalam PS3 wchodze w ustawiania i pisze NAT 2 OK ale jak przykałdowo odpalam COD BO to w opcjach pisze NAT-OGRANICZONY!!. Co zrobić aby NAT był OTWARTY? już męcze się z tym ok miesiąc. Jak zrobić aby w każdej grze NAT był otwarty tak jak jest w X360 tce? Oto screen przekierowania–> przekierwoałem chyba wszystkie możliwe porty i na X360 działa a na PS3 NIEEE czego tak jest co zrobić? MAM nadzieję że tutaj mi pomożecie oto screen

http://imageshack.us/photo/my-images…ierwoanie.png/

Gdzie leży problem?: w routerze,PS3,czy COD BO?

u mnie problem z natem leżał po stronie dostawcy internetu u siebie pootwierałem wszystko co się dało a problem nadal istniał zadzwoniłem i okazało się ze to oni 5 minut po telefonie na X360 przestał widnieć komunikat z natem ale to osiedlówka nie wiem jak z neostradą podłącz konsole bezpośrednio do kabla jeżeli nadal będzie problem to nie z twojej winy wal na błękitną linie TP

Nie wiem czy to coś da ale może się przydać otóż; w Routerze jest taka funkcja UPnP która umożliwia AUTOMATYCZNE OTWIERANIE PORTÓW jakich konsola potrzebuje, tylko jak włączę tą opcję w routerze i wyłączę i włączę ponownie router to i na X360 i na PS3 NAT mam OTWARTY ale jeśli potem wyłączę i włączę ponownie router to funkcja w routerze jest zaznaczona"ptaszkiem" natomiast i na X360 i na PS3 NAT JEST OGRANICZONY. Czy może więc leżeć problem po stronie routera? Bo jeśli ta funkcja nie powinna się kasować po wyłączeniu i włączeniu routera to wina w 100000% leży po stronie routera wniosek kupić nowy router…co o tym sądzicie? pzodrawiam

PS:Dzwoniłem do nesotrady i powiedzieli że porty muszę przekierować sam że oni nic nie mogą zrobić… kurde naprawde jestem w kropce ponieważ mogę wywalić 100zł w błoto jeśli nie będzie to wina routera… proszę o pomoc.

tak to może być wina routera dlatego zasugerowałem ci podłączyć kabel bezpośrednio do konsoli co da ci jasny obraz co jest przyczyną mógłbyś również spróbować ręcznie pootwierać porty bez UPnP

a i jeszcze jedno PSN+Atak = problemy z połączeniem

Rozumiem tylko jest trochę problem ponieważ ten ZTE 831 to router/modem i nie wiem jak podłączyć go tak jak mówisz możesz jakoś pomóc albo dokładniej omówić? pozdro

Dodane 17.05.2011 (Wt) 0:04

zrobiłem schemat mojej sieci może coś pomoże…

schemat.th.png

na routerze otwórz

PSN Ports:

TCP: 80,443,5223

UPD: 3478, 3479, 3658 według tego:instrukcja TP

do tego włącz DMZ na routerze jeżeli jest dostępne

pomiń switcha i pc-ta sam router plus konsola:link

Dodane 17.05.2011 (Wt) 13:16

rozumiem ze podczas testu połączenia na PS3 wszytko niby ok

NAT na routerze masz tak włączony

tutaj masz instrukcje otwierania portow po angielski ale bardziej przejrzystą niż ta TP

link

SUGESTIA I

Nie wiem czy to coś da ale napiszę:

W routerze jest taka funkcja UPnP.(Automatyczne przekierowywanie portów) Włączam opcję UPnP w routerze wyłączam router włączam ponownie odpalam PS3 i rzeczywiście jest NAT OTWARTY(w GRACH), ale UWAGA! !!

SUGESTIA II:

A może to dlatego że UPnP jest w zakładce LAN i dotyczy tylko sieci LAN a NIE WAN(internet światowy) oto link oco mi chodzi---- problemrq.th.png

SUGESTIA III:

W jaki sposób wy macie połączone X360 lub PS3 do sieci? routerem przez wi-fi czy jak,czy macie włączony UPnP czy może ręcznie przekierowane porty?(jeśli przekierowane porty to interesuje mnie tylko PS3 ponieważ X360 bez problem dał się przekierować tylko PS3 ma problem) Może dzięki tym sugestiom czymś mnie naprowadzicie

CO sądzicie o tych trzech sugestiach. proszę o pomoc.pozdrawiam

Sugestia I Powinien pamiętać ale reki nie dam sobie uciąć że u ciebie tak nie jest

Sugestia II do twojej sieci LAN należą PC,PS3 i X360 czyli wszystko co “stoi” za routerem

Sugestia III mam Xbox-a IP i porty przez DHCP i UPnP ale w X360 można ustawić adres MAC PS3 miałem podłączone przez router Dlinka ale nie pamiętam jaki ,też miałem zabawy z routerem tylko ze u mnie to on blokował NAT kiedy podłączałem PS3 pod kabel bezpośrednio wszystko śmigało u ciebie masz ADSL wiec kabla nie podłączysz pozostaje tylko mordęga z routerem niestety PS3 już nie mam wiec nie mogę praktycznie porównać mojego a twojego podłączenia

No więc tak rozmawiałem z pewnym gościem na innym forum i doszedłem do wniosku że najlepszym wyjściem będzie zmiana routera na TP-Link W8901G ponieważ ten “kolega” ma właśnie taki router i tylko włączył opcję UPnP i wszystko śmiga… tak więc będzie zmiana routera ale dzięki za chęci do pomocy. a tak nawiasem co ty byś zrobił czy to samo?

ja jestem trochę psycholem męczył bym wszystkie możliwe opcje w routerze dopiero później kupił bym nowy

ale kolega pewnie pomoże ci w konfiguracji TP-Linka majątku on nie kosztuje a specyfikacja wygląda ok nawet opinie ma pozytywne

powodzenia i miłego grania

No tak tylko powiem ci że ja męczyłem wszystkie możliwe opcje ponad 30 portów przekierowałem i nic a swoją drogą jeśli udałoby ci sie rozwiązać mój problem bez kupna routera to naprawdę byłbym ci bardzo wdzięczny(jeśliby była możliwość to nawet postawiłbym ci 0.5L serio) tylko pytanie czy chciałbyś się podjąć tego trudu? jeżleli wyrazisz zgodę to powiem ci wszystkie potrzebne parametry tak więc czekam na odpowiedź czy podjąłbyś się tego zadania wiem że ja nie dałem rady ale kto wie może jesteś bardziej kumaty? pozdro i czekam na decyzję :slight_smile:

Sądzę że moja wiedza nie wystarczy mogę jeszcze spróbować wspomagając się netem ale wątpię żebym coś jeszcze zdziałał.

Skoro net i NAT działają dobrze na X360 to router jest dobrze skonfigurowany masz przydzielony adres IP dla konsol, czy dobrze skonfigurowałeś IP zweryfikować możesz czytając TO

zakładam że konsola ma adres IP:192.168.1.X wiec porty w routerze powinny być otwarte według TEGO pomijając pkt 4 DOKŁADNIE TAK jeżeli porty są otwarte tak jak na obrazku

NAT włączony to wszystko powinno śmigać i tu kończy się moja wiedza nie wiem co jeszcze trzeba było by zrobić możesz włączyć DMZ dla IP konsoli, CoD:BO na PC wymaga otwarcia dodatkowych portów może na PSN też ? nie wiem

Nie-pamiętać ustawień router może dlatego ze za wcześnie odpalasz przeglądarkę po otwarciu portów podobno trzeba odczekać 2 minuty może

Posłuchaj zauważyłem bardzo dziwną rzecz w grach(COD BO) a mianowicie: Powywalałem wszystkie te porty co ustawiałem w routerze włączyłem funkcję UPnP i jest tak raz jest NAT OTWARTY a raz OGRANICZONY wiesz o co chodzi? wyloguję się z PSN i zaloguję=NAT OTWARTY wyloguję się i zaloguję ponownie=NAT OGRANICZONY… Oco z tym chodzi bo teraz to już nie mam pojęcia a ty? czy wina leży po stronie PSN i COD BO?

Co robić zmieniać jednak ten router czy nie? odpisz pozdro

w tym ustaw enabled dla IP twojej konsoli

UWAGA to otworzy wszystkie porty dla konsoli nie jest to bezpieczne rozwiązania włącz tylko w celach testowych

a tutaj tym disabled dla firewalla i spi

również dla testów

1 opcja otwiera wszystkie porty dla danego IP

2 opcja wyłącza firewalla

porty pootwierane a nawet dmz i firewall wyłączone

może jeszcze przy tym daj mutiple ale to tylko moje przypuszczenie

czasem jest otwarty czasem nie jeżeli masz ustawione statyczne IP dla konsoli,a nie zakres IP to powinno być zawsze otwarte

znowu coś zauważyłem: Jak wyłaczę całkiem UPnP w routerze to w COD BO NAT MAM CAŁYCZAS OTWARTY natomiast jak włącze UPnP to jak wyloguję się z PSN i ponownie zaloguje to mam OTWARTY i jak ponownie wyloguję się i zaloguję to znowu OGRANICZONY… od czego to zależy jak to rozumieć?

albo UPnP [automat. otwieranie portów] albo ręcznie tak jako wałkowaliśmy otwieranie porów

tak samo DHCP [automat. przypisywanie adresu IP] albo ręcznie statyczne IP

UPnP może szwankować jeżeli otwierasz porty ręcznie to UPnP powinno być wyłączone

wyłączałeś DMZ i firewalla?

Tak. wszystko robiłem. Surface zauważyłem co dokładnie jest problemem otóż: Port 3074 tak więc otworzyć go dla 1 urządzenia czy pS3 czy X360 to kaszka z mleczkiem natomiast ja mam taki kłopot dosyc trudny:

Port 3074 jest odpowiedzialny za XBL na X360, natomiast w PS3 jest odpowiedzialny za COD BO. I tu mam problem ponieważ: jeśli przekieruję ten port 3074 na XBL oraz PS3 to NAT OTWARTY będzie tylko na jednym urządzeniu (które otrzymało port później). A ja chciałbym zrobić coś takiego opisze ci to na przykadzie:

Przykład:

Przypisałem port 3074 najpierw na PS3 potem na X360. Odpalam X360 i gram w COD MW na NATCIE OTWARTYM. po pewnym czasie mam ochotę zagrać w COD BO na PS3 również na NACIE OTWARTYM ale tu już jest problem bo kiedy wchodzę do gry pisze NAT OGRANICZONY(jako drugi dostał port więc moze być nieaktywny chyba??? ), próbowałem restartować router ale to nic nie dało… tak więc podsumowując:

Co zrobic aby napierw móc grać na “1 porcie” a potem na innej konsoli ale tym samym porcie? jak zrobić aby były one aktywne na dwóch innych konsolach ale NIE JEDNOCZEŚNIE??? Wiem że to cholernie trudne ale to jest ten GŁÓWNY KŁOPOT…pomóz prosze pozdrawiam

port jak został otworzony to został otworzony nie może sam się zamknąć

jak otwierasz port na routerze dla danego IP to jest otwarty może istnieje konflikt IP kiedy jedno korzysta drugie nie może

masz porty tak jak na Obrazku?

mam pomysł skoro dla X360 działa to otwórz Xbox-owe oraz PS3- owe porty [wszystkie wymagane] dla jednego IP czyli:Link

a następnie wędź w PS3 Tu i przepisz adres MAC i wpisz go na Xbox-się w Alternatywny adres mac czyli TU później sprawdź NAT [na Xbox]

jeżeli NAT będzie otwarty to porty itp masz dobrze ustawione pod ten sam kabel podłączasz PS3 i sprawdzasz NAT

Trochę zamieszałem wiec uściślę otwierasz wszystkie porty dla IP PS3 przepisujesz z PS3 adres MAC i wpisujesz w Xbox-się i sprawdzasz czy na Xbox-się NAT jest otwarty jeżeli tak to podmieniasz konsole

rezygnyjesz z switcha ten kabel co szedł do niego podpinasz najpierw żeby odczytać MAC PS3 a później podpinasz po Xbox-a

tak tylko że pS3 i X360 mają oddzielne kable ETHERNET to jak to wyjdzie?

Mam to zrobić wszystko od zera czy może najpierw przekierować na X360 aby pamiętał a potem tak jak mówisz wszystkie na 1 IP PS3?

nie usuń tylko porty Xboxowe i dodaj je tylko “niby” że dla IP PS3 później podpisujesz Xbox-a jako PS3 przez wpisanie MAC z PS3 w Xbox-ie i sprawdzasz na jednej i drugiej konsoli bo maja takie same MAC i IP