X4 955 BE Temperatury

Witam mam taki problem dzisiaj kupiłem x4 955b3 oraz asus M4A78TD evo i geil 2x4gb 1750mhz i problem tkwi w tym ze po jakimś czasie grania gry zawiesza się jest tylko zacięcie dźwięku i obrazu i tylko reset pomaga i to w zależności od gry bo w Call of Duty Black OPS mam to często o np w Battlefield Bad company w ogolę tego nie miałem. chłodzenie jest boxowe karta graficzna Radeon 4850 Gigabyte temperatury w spoczynku procesora to 41 stres 55 karta to 42-50 zasilacz to Be quiet! Pure Power L7-530W

jeżeli dzieje ci się tak tylko przy graniu w Call of Duty Black OPS to nie wina sprzętu, ta gra jest zabugowana. Masz wgrane pathe?

ale w call of duty 4 i w killing floor tez tak jest to nie wina gry na starym sprzęcie Śmigał Dodam do tego ze nie mogę zrobi testu wydajności Windows gdyż wiesza się na CPU wie to wina temp procka chyba a co sadzicie o tym

Ja mam p955, temperatura 55C pod obciążeniem (99%) od trzech godzin, nic się nie dzieje, mój phenom nieraz działa po 20-30h pod pełnym obciążeniem i przy zabrudzonym wiatraku (wtedy temperatury dochodzą do 70C) również problemów z zawieszaniem nie ma. Tylko raz mi się zdarzyło że komp się zawiesił, ale wtedy wentylator się zapchał i całkiem stanął, temperatura skoczyła do ponad 100C.

W moim przypadku też się procesor się grzeje nawet przy 25% obciążeniu dochodzi do 50 stopni a przy pełnym obciążeniu to już nie ma co mówić. Tylko że coś nie wiadomo co “ochrania” mojego procka przed przegrzaniem (dochodzi do 65 stopni i przestawia się na 800 MHz…) Grając w mocniejsze gry to aż nerwicy można dostać jak tu nagle gra ci wręcz klatkuje. Niektórym ten procesor się nie grzeje ale niektórym grzeje się niemiłosiernie nawet jeżeli komputer bez kurzu. W moim wypadku pozostaje kupno porządnej pasty oraz chłodzenia z wyższej półki.

A czy może to być wina zasilacz ale wątpię ze to jego wina bo kiedyś jak kręciłem procesor to tez tak miałem za nagle wszystko stawało i nic sie nie dało zrobić czy wymiana pasty pomorze czy będę musiał chłodzenie kupić

Zasilacz starcza w 100%.

Nie chcę za bardzo przewidywać co może być problemem ale sprawdź w BIOS’ie temperaturę wyłączenia komputera i możliwie przestaw ją na jak najwyższą (80 stopni powinno być dobrze)