XAMPP: Comodo Firewall blokuje moje strony

Witam serdecznie, piszę ten tekst na szybko, bo morduje się z tym problemem dobre jakieś 4 godziny i nadal nie wiem jak naprawić. Jestem bardzo zmęczony, być może jak wstanę, to już odpowiedź będzie na mnie czekała :-D.

Dobra, a więc problem jest taki, że mam zainstalowany XAMPP. Wszystko działa, Apache i MySQL. Wiem, że trzeba uruchamiać jako admin jak się ma Vista lub 7. W całym pakiecie Comodo Internet Security (najnowsza wersja), mam dodaną aplikację XAMPP do wyjątków, jak również jej wszystkie porty z zaznaczeniem TCP lub UDP.

I strony w XAMPP przy włączonej zaporze sieciowej Comodo nie działają u innych osób, poprzez przekazanie im adresu IP. Natomiast jak wyłączę zaporę comodo, to działają. Bardzo proszę o pomoc, dodaję do wyjątków, dodaję i dodaję i wielkie nic, nie mam bladego pojęcia co dalej robić.

Ponoć w folderze XAMPP ma być plik port-check.exe czy jakoś tak. Niestety, nie ma żadnego pliku z rozszerzeniem .exe z nazwą port. Sprawdzałem wersję instalacyjną XAMPP jak nie instalacyjną. Oczywiście najnowsze z oficjalnej strony.

Jeszcze raz proszę o pomoc, jak mam uczynić, aby po przekazaniu komuś adresu IP ze ścieżką do pliku .html, strona mu działała. Aha, nie mam routera.

Uwaga: w Comodo w kreatorze ukrywania portów mam ustawione na ukrycie portów tego komputera, a nie ukrywanie ich każdorazowo. Tak samo w zaporze sieciowej jest tryb bezpieczny, a nie tryb własnych reguł. Ale to nie ma znaczenia, przecież na bank da się potem ręcznie dodać porty do wyjątków.

Ostatnio na forum padło podobne pytanie. Przejrzyj sobie cały temat http://forum.dobreprogramy.pl/cis-blokuje-program-http-file-server-t474301.html (znajdziesz tam szereg wskazówek odnośnie tego co może być nie tak). W Twoim przypadku zapewne chodzi o to, że nie dodałeś odpowiedniej reguły globalnej.

Dzięki wielkie matzu za ten temat jak i dzieki osobom wypowiadającym się w nim, wskazówki pomogły :smiley:

Powodem blokady była w regułach globalnych zapory wpis o nazwie "Blokuj IP przychodzący - z MAC dowolny do MAC dowolny - protokół dowolny

Ale nie usunąłeś chyba tej reguły? Ona jest potrzebna. Musisz dodać nową regułę, która będzie przepuszczać ruch (w obie strony) na porcie, na którym masz uruchomiony Apache (zapewne 80). Jak to zrobić masz opisane w tamtym temacie. Ta nowa reguła musi znajdować się powyżej reguły “Blokuj …”.