XAMPP-Długie oczekiwanie na odpowiedź serwera


(Derekdx) #1

Witam, z użyciem serwera lokalnego XAMPP tworze pewien program z technologiach PHP, MySQL oraz SmartPHP. Zauważyłem, że czas otwierania poszczególnych okien programu jest dość długi. Po analizie problemu, stwierdziłem, że czas odpowiedzi serwera generuje włąsnie tak długie oczekiwanie na wyświetlenie kolejnej podstrony. Sprawdziłem czas odpowiedzi serwera MySQL na poszczególne zapytania wykorzystywane w programie i są one na akceptowalnym poziomie (tzn 0.000x s). Grafika w postaci map bitowych w zasadzie nie występuje, a jeżeli już jest to po kilka kB, więc to także nie może być przyczyną długiego ładowania się stron. Jedyne co zostaje to serwer APACHE. I tu proszę Was o pomoc. Gdzie mogę dowiedzieć się czegoś na temat wydajności serwera Apache na poszczególne zapytania?


(Grzesie K) #2

http://www.google.pl/search?q=php+i+cza … nia+strony


(slepciu) #3

Sprawdź dokładnie co się dzieje w PHP, spróbuj zatrzymywać skrypt w różnych miejscach (czymś w stylu exit()) i zobacz w którym miejscu wydłuża się czas oczekiwania. Może masz jakąś pętlę która się “trylion” razy wykonuje czy coś w tym stylu.


(Grzesie K) #4

Lepiej zmierzyć czas wykonywania i wyświetlić go w rożnych miejscach skryptu. W ten sposób od razu zobaczysz, która część kodu wykonuje się najdłużej.


(Grzelix) #5

możesz też wykorzystać do tego odpowiednie narzędzia jak np Xdebug

tu jeden z możliwych do znalezienia artykułów jak go używać: http://www.ibm.com/developerworks/opens … fastapps2/