XAMPP odrzuca poprawny login i hasło do FTP?

Witam, mam taki problem. Chcę połączyć się przez FTP do localhosta, do XAMPP. Jednak FileZilla Client jak i Total Commander non stop powiadamiają, że jest błędny login lub hasło.

W XAMPP Control Panel jest aktywna FileZilla, Apache i MySQL, jak również aktywna jest FileZilla Server i połączona z serwerem.

Ale do FTP nie mogę się podłączyć, klienty odrzucają login i hasło.

A wiem, że w XAMPP jest to:

serwer: localhost

login: newuser

hasło: wampp

Ja zmieniałem też hasło do panelu XAMPP w przeglądarce, jak i wpisałem tam swoją nazwę użytkownika. Również do łączenia FTP dawałem ten mój login i hasło, jak i połączone moje hasło z loginem newuser no i inne różne kombinacje.

Tak czy siak, nie mogę się połączyć, bo wywala błędny login i hasło. Proszę o pomoc, czemu tak jest (przecież dobre wpisuję), jak to naprawić.

Aha zapomniałbym: zamiast localhosta to dawałem też 127.0.0.1

a sprawdź czy masz poprawnie wpisany port podczas łączenia

Gdy się nie ma wpisanego żadnego portu to chyba automatycznie wybiera 21. Ale oczywiście dla pewności wpisałem port 21, bo taki jest podany w xampp jako do FTP. Ale i tak ciągle komunikat, że błędny login lub hasło.

Dodane 17.01.2012 (Wt) 14:29

Dobra, udało mi się połączyć. Zrobiłem tak, że w XAMPP Control Panel wyłączyłem FileZilla, odznaczyłem SVC, dałem Start, powiadomiło, że SVC musi być zaznaczone i czy chcę włączyć, dałem tak i potem pytanie czy zainstalować service czy coś takiego, dałem tak i czy włączyć FileZilla, dałem tak.

Teraz w FileZilla Client bez problemu mnie łączy. Ale jest pewien problem.

Czemu jak mnie połączy to nic nie widzę, czy tam nie powinno być katalogu htdocs? Czemu nic nie ma na serwerze?

Dodane 17.01.2012 (Wt) 15:46

Problem rozwiązany:

Trzeba wejść w FileZilla Server, połączyć się z serwerem, wejść w Edit, Users, Shared folders i tam przypisać lokalizację. Teraz już poprawnie przekieruje w kliencie FTP.