XAMPP - pomoc w konfiguracji

Witam. Ostatnio zainstalowałem XAMPP’a na swoim komputerze ale jest parę rzeczy, które nie dają mi spokoju a myślę, że przez to nie działa wszystko tak jak powinno. Przejdę do lektury. Po wpisaniu w wyszukiwarce localhost:98 (musiałem zmienić port) i po wejściu do zakładki Stan widzę tylko w przypadku HTTPS (SSL) stan AKTYWNY. Reszta jest w stanie NIEAKTYWNY. Czy ktoś wie dlaczego? Może to wina tego, że zmieniałem port? W tutorialu ze strony: http://www.phpvideotutoriale.com/index. … s/lekcja/2

jest taka komenda do wpisania w jednym z plików:

$conn = msql_connect(“localhost:98”,“root”,“demurat”);

Wydaje mi się, że wszystko powinno być dobrze, bo za pomocą takiej kombinacji loguję się do phpMyAdmin. Jednak po odpaleniu wszystkiego w wyszukiwarce pojawia się taki błąd:

Warning: Wrong parameter count for msql_connect() in C:\xampp\htdocs\CMS_TEST\db_fns.php on line 5

Wcześniej był jeszcze inny ale wyczytałem, że w pliku php.ini trzeba wykasować jeden średnik więc to zrobiłem i teraz taki błąd się pojawia. Bardzo proszę o pomoc, gdyż z odpaleniem tego męczę się już 4 dzień i nic to nie daje:/

Chyba popełniłeś literówkę przy wywołaniu funkcji - m y sql_connect().

tak, literówka rzeczywiście jest i kumpel doradził, żebym wpisał zamiast port 98 to 3306 bo na tym nasłuchuje mysql i chyba wszystko jest już ok:D