Xampp - problem ze "stanem"

Witam serdecznie po raz kolejny. Mam system operacyjny Windows 7 i po zainstalowaniu xamppa nie działa mi interpreter PHP, a dokładniej wiele innych rzeczy.

Na początku, nie mogę wejść do phpmyadmin, oto co się pokazuje moim oczom :

1.png

Oczywiście gdy wpiszę jakąkolwiek linijkę kodu PHP (nawet proste wyświetlenie treści poprzez ‘echo’ ) to niestety interpreter nie działa.

(chciał bym nadmienić że nigdy wcześniej nie miałem problemu z Xamppem, wszystko zaczęło się od ‘siódemki’).

Kolejna kwestia która mnie mocno zaskoczyła to stan:

1.png

Aktualnie nie mogę doinstalować xpka, gdyż zaistniał problem z bootowaniem(wyborem systemów) ale o tym pisze w innym topicu. Z powodu pilnej potrzeby uzyskania dostępu do xamppa byłem zmuszony napisać ten temat, z nadzieją że może tutaj uzyskam szybsze rozwiązanie.

Dziękuję z góry.

Czy w systemie masz zainstalowany serwer od Microsoftu, a dokładnie IIS?

Mi z win7 XAMPP działa dobrze.

Spróbuj uruchomić Control Panel jako administrator, może pomoże.

Jeśli kopiowałeś xmappa z poprzedniego systemu i jego ścieżka uległa zmianie musisz odpalić jeszcze raz odpalić “setup_xampp.bat”.

Nie, nie mam zainstalowanego - nawet nie wiem do końca po co mi coś takiego? to serwer microsoftu, z tego co wiem.

Odkopałem temat, bo nadal mam problem z tą siódemką. Zainstalowałem nowa wersje xamppa, w “stan” mam juz prawie wszystko na zielono, a glownie to co ma byc (rowniez php). Jednak po wrzuceniu pliku do htdocs i wpisaniu chociażby :

<?php


echo "witaj swiecie";


?>

nie pokazuje się nic, po odpaleniu pliku index.php (mam na mysli plik xamppa, w htdocs) wyskakuje komunikat "Something is wrong with the XAMPP installation :frowning: "

Instalacja przebiegła pomyślnie.

info “stan”:

stanjpg_rrrnwnp.jpg

Mam także XP na dysku, tam chodzi xampp bez problemów. Jednak potrzebuje aby działał na 7.

@ziggurad

Zmieniłem trochę rzeczy w systemie aby sam automatycznie odpalał pliki jako administrator, więc to nie da nic.

@Alson

Odpalałem dla pewności plik “setup_xampp.bat”. - brak rezultatu.

Proszę o pomoc.

Używasz xampp i np Skypeas albo TeamViewer’a? Potrafią się gryźć.

Wiem o tym, jednak nie używam niczego co mogło by kolidować z xamppem (te same porty).

Dodane 24.01.2012 (Wt) 22:31

Zainstalowałem Webserv 2.0

Po wgraniu do folderu pliku PHP i odpaleniu ta sama sytuacja - brak interpretacji kodu PHP.

Gdy wchodzę w źródło strony, widzę normalnie znaczniki PHP

<?php


echo "hello world";


?>

Założyłem darmowe konto na Cba.pl wrzuciłem plik indexowy html z kilkoma słowami + ten oto kod w sekcji body:

<?php

echo ("testowe echo!");

?>


<?

echo "testowe echo!";

?>

tekst w htmlu(nagłówek) się wyświetla, lecz kod php nie - co najdziwniejsze, po wejściu do źródła strony, widzę ten kod php ! Nie jestem specjalista, ale nie wydaje mi się by to było normalne.

Co ja robie nie tak ? skoro nawet na serwerach cba nie interpretuje mi php …