XAMPP USB - problem z uruchomieniem Apach i MySQL

Witam. Mam wieki problem. Chciałem wrzucić sobie na USB XAMMPa i to ok. Pobrałem, wypakowałem i super. Tyle, że nie mogę uruchomić APACHE i MySQL - w ogóle. Wystarczy chwila i mam komunikat o błędzie, ze w ogóle nie można go zainicjować. Pogrzebałem trochę w internecie i wczytałem, ze chodzi o porty i problem ze Skypem (port 80 i 443). Była solucja znany porów w plikach konfiguracyjnych Apache i w samym panelu kontrolnym xampp i to też uczyniłem - nic, to samo. Wywaliłem nawet Skype - tez nic, problem jest nadal. Może Wy coś podpowiecie? Mogę sprawdzić jakoś “nasłuch” tych portów? Co najciekawsze w ogóle jakby nie zapisywało mi logów z xamppa - nawet po uruchomieniu jako admin. Sprawa sama w sobie dośc pilna i chciałbym rozwiązać problemik. Dzięki z góry za pomoc

 

pozdrawiam.

 

PS: Na komputerze jest tez zainstalowany MSSQL Serwer, ale wyłączenie usług też nic nie dało, więc wątpię, żeby to był problem.

Podaj dokładne logi z error log apacha

Dobra z Apache jakoś poradziłem - udało mi się uruchomić po walce z portami, ale nadal mam problem z MySQL. Logi w linkach:

http://wklej.org/id/1585965/

Próbowałem również rozwiązań z internetu, czyli usunięcia pliku i zmiany w konfigu i nic. Wyłączałem także procesy MSSQL - również nic.  Może ktoś z was ma inne rozwiązanie jakiego nie znalazłem.