XAMPP wordpress na localhost

Cześć czy jak zrobię stronę w wordpressie i będę miał ją zachowaną lokalnie (na komputerze) to aby opublikować ją w sieci wystarczające będzie przerzucenie plików z katalogu XAMPP na konto FTP i będę miał w sieci to co na dysku ?

Jeżeli stworzysz motyw do tak, ale bez wpisów z bazy danych. Do zrobienia kopii całej instancji wordpressa + motyw + baza danych jest odpowiednia wtyczka.

@anon97220007 dzięki za odp. właśnie chodzi mi o pełne przeniesienie strony, a czy zadziała to jeśli skopiuje zawartość z konta FTP na dysk po instalacji. Chodzi mi o możliwość edytowania stron “na zimno” przed wrzuceniem do sieci, ma to charakter ćwiczeń.

To nie lepiej zamiast publikować, zapisywać sobie jako draft? Podgląd jak to będzie wyglądało “na żywo” jest przecież dostępny.

1 polubienie

Wiesz uczę się dopiero, ale tak jak mówisz będzie dobrze chodzi o zapisywanie pracy i pogląd przed publikacją.

Zapoznaj się z tym https://wordpress.org/plugins/duplicator/ - jest też film instruktażowy. Sam napisałem swój motyw od zera i dzięki w ciągu 5 min miałem na serwerze postawioną stronę www.

Adresy z localhost by się nie zgadzały z tego co jest przecież na serwerze bo to inny ciąg adresów plików i stron. Cała baza danych nie będzie miała dobrych powiązań adresowych.

Musisz się dokształcić w temacie bo to napisałem wyżej jest w 100% sprawdzone. Dobrze przygotowana strona pójdzie od razu. Niestety moda teraz to wtyczki do wszystkiego, badziewniacki kod dzięki wszelkiej maści wizualne generatory to obecnie złe praktyki dojścia do szybkiego celu bez zapewnienia czystego kodu.

Mówisz że strona localhost z xampp jak te pliki przeniesiesz i bazę danych z localhost to Ci wszystko działa - nawet jak mają adresy locahost?p=x jakiś i tak samo inne odniesienia?

W takim wypadku by misiało się zmienić coś w WP aby tak było w ciągu ostatnich 2 lat lub w xammpie

do aktualizowania wordpressa wersją lokalną polecam https://wordpress.org/plugins/all-in-one-wp-migration/ , jest troszkę szybszy, nie trzeba korzystać z ftp i usuwać ręcznie pliku wp-config.php