XBMC wyłącza się podczas oglądania filmów

Cześć … mam spory problem jeżeli chodzi o odtwarzanie filmów w XBMC.

Podczas oglądania filmu, mniej więcej po 5 minutach gaśnie mi obraz oraz dźwięk a następnie XBMC wyłącza się całkowicie.

Tak mam za każdym razem.

W dzienniku zdarzeń widnieje taki oto wpis:

Nazwa aplikacji powodującej błąd: XBMC.exe, wersja: 12.2.0.0, sygnatura czasowa: 0x5182ac4b

Nazwa modułu powodującego błąd: d3d9.dll, wersja: 6.3.9600.16384, sygnatura czasowa: 0x52158d9b

Kod wyjątku: 0xc0000005

Przesunięcie błędu: 0x00022079

Identyfikator procesu powodującego błąd: 0x123c

Godzina uruchomienia aplikacji powodującej błąd: 0x01ced8134c1d881b

Ścieżka aplikacji powodującej błąd: C:\Program Files\XBMC\XBMC.exe

Ścieżka modułu powodującego błąd: C:\Windows\SYSTEM32\d3d9.dll

Identyfikator raportu: f3d90560-4406-11e3-971a-001bfc9f420a

Wynika z tego, że błąd powoduje plik d3d9.DLL czyli składnik DirectX, tylko pytanie dlaczego.

Moja karta graficzna to GeForce 9500 GT (zainstalowane najnowsze sterowniki ze strony Nvidi), natomiast procesor jest dwurdzeniowy i 2,5 GB pamięci ram.

System operacyjny to Windows 8.1 (WSZYSTKO LEGALNE) postawiony w dniu dzisiejszym

Dodam jeszcze, że na poprzednim systemie, który jeszcze posiadałem w dniu wczorajszym czyli Windows XP nie było najmniejszych problemów z odtwarzaniem video.

Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu tego niecodziennego problemu :slight_smile:

Zainstaluj DirectX (po wypakowaniu uruchom DXSETUP.exe).

Więc tak … pobrałem, zainstalowałem, uruchomiłem system ponownie i problem niestety występuje dalej.

Jakieś inne sugestie ?

Spróbuj zainstalować starsze sterowniki karty graficznej. Może to one powodują owy problem.

Niestety instalacja starszych sterowników nic nie daje … w dalszym ciągu ten sam problem. Żeby była jasność - usunąłem poprzednie sterowniki od Nvidi za pomocą DriveSweeper oraz wykonałem czystą instalację pobranych sterowników, tych starszych.

Czekam na dalsze rady i wskazówki ewentualnie co i jak zrobić, żeby działało wszystko jak należy.

Pozdrawiam.

Czasami wystarczy wyszukać w systemie odpowiednią dll, skopiować na mysz i umieścić w folderze gry. Można też znaleźć zip d3d9.DLL w necie, wypakować i umieścić w folderze gry. Gdyby zaś i to nie pomagało, pozostaje to: http://translate.googleusercontent.com/ … JOsILkaR9w