Xbox 360 czy Playstation 3

Witam.

Chciałbym abyście mi doradzili czy mam kupić xbox 360 slim czy playstation 3 slim?

Kinect kontra playstation move?

w sklepie miałem możliwość wypróbowania kinectu i bardzo mi się spodobało, ponieważ nie trzeba trzymać pistoletu tak jak w ps3.

jeśli xbox 360 to 4gb wystarczy czy 250 gb??

proszę o porady:)

Posiadasz danego sprzętu będzie ci polecał ten który ma

Poprzeglądaj exclusivy czyli gry które są tylko na daną konsole i zdecyduj czy w którąś będziesz grał oraz czy będziesz używał konsoi jako odtwarzacza blueray(wtedy ps3)

Do tego mnóstwo tematów na sieci…

może to Cię przekona do Xboxa xDDD

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Po_ … 32309.html

TU i TU.

to już lepiej pieniądze przeznaczone na konsole wydać na wypad do domu publicznego ,a nie takie tam machanie ręką w powietrzu ;]

Kupujesz sprzęt na który cię stać a nie ten który koledzy polecają. Obie konsole są porównywalne choć Sony ma nieco mocniejsze bebechy no i ma Blu-Ray (a także obsługuje filmy i gry 3D), za to X-kloca da się przerobić. PS3 ma droższe gry (jedynie kolekcje Platinium są za 100), X-box360 nieco tańsze (i szybciej tanieją). Dla mnie Kinect jak i Move to prędzej gadżety a nie pełnoprawny sprzęt do grania, znając życie to same popierdółki będą na to wypuszczać (obym się mylił) choć zapewne kilka rajcownych gier też się znajdzie.

A osobom jarającym się macaniem polygonowych lasek proponuję wyjść z domu na powietrze…

artide2 , dołożyłeś do pieca:-D tylko że za tyle nie kupisz abonamentu na parę lat:) ale to już do innego działu trzeba włożyć.

matkur , w Twoim przypadku wygląda na to że przy jednej i drugiej spędzisz dużo dobrego czasu. Tak więc zobacz jak wygląda cenowo pod kątem cen gier, awaryjności, ewentualnej obsługi serwisowe, rozgrywki sieciowej, multiplayera z rodzina lub sąsiadką przed jednym TV itp. Co jest lepsze to sam byś musiał stwierdzić po kilkudziesięciu godzinach użytkowania - a i tak każdy wybór pewnie będzie dobry.

Musisz sam wybrać co Ci się podoba bardziej, na to nie ma recepty, czy któreś jest gorsze czy lepsze. Pograj testowo na tym i na tym, co bardziej się spodoba to weźmiesz. Kinect rzeczywiście fajna sprawa.

Pozdrawiam

Dziewczyny też lubią grać w wolnych chwilach. Wypad do domu publicznego jest jednorazowy. Lepiej znaleźć sobie laskę lub kupić konsolę, by zachęcić znajomych do wspólnej zabawy.

Do niedawna(przed pewną generacją konsol) konsole miały ten niepowtarzalny urok, że spotykało się 3/4 kumpli, siadało na kanapie i grało. Zawsze było to lepsze od oglądania telewizji, a niekiedy nie opłacało się przecież wychodzić z domu(zła pogoda). PC-ty raczej się nie nadają do takich zabaw. Od jakiegoś czasu ten urok konsol zaczął umierać - powstawały same FPS-y nastawione na jednego gracza. Aż do Wii - granie społecznościowe znowu zaczyna odżywać.

Smutne jest to, że stajemy się tacy, jak tego chcą marketingowcy. Dopóki nie było gier nastawionych na pojedynczych graczy, gracze byli bardziej towarzyscy. Od kiedy PC-ty zaczęły zdobywać popularność lub marketingowcy wymyślili sobie, że gracze są jednostkami aspołecznymi, faktycznie nastąpiły takie przemiany. Dlatego należy rozchwytywać konsole obecnej generacji.

Dodane 27.12.2010 (Pn) 10:40

Trochę się mylisz. Same popierdółki będą na Kinect z racji tego, że trudno go wykorzystać w grach. Podobną sytuację mieliśmy z Wii - do niedawna brak WM+ i trudność w tworzeniu gier, a więc powstawały same popierdółki.

Kontroler PS3 się podobno znacznie łatwiej programuje, a więc możemy liczyć na naprawdę potężne gry(choćby jakiś nowy PES).

@nintyfan kontrolery Micro$hitu i Sony to dwie zupełnie inne koncepcje i odmienne podejście do grania, nawet nie ma czego porównywać. Machania pałeczką w piłce nożnej, hehe good joke (coś takiego było na Wii i obeszło się bez szału). Najlepiej MOVE sprawdzi się chyba w shooterach (celowniczki, FPS), RPG i RTS (tu rzeczywiście może być wygodne) i może w kilku dedykowanych grach (szajsu w stylu Sports i innych sklejanek minigierek to nawet nie biorę pod uwagę). Czytałem testy Kinecta, pierwsze co się rzuca na myśl to że dzieciaki powinny mieć wreszcie radochę z grania, tutaj zonk, trzeba mieć 100 cm wzrostu choć w testach wypadło że 120 (maluchy mogą sobie pomarzyć). Gry które wyszły pod Kinecta do tej pory to śmieci i jak tak będzie dalej to jedyna rozsądna platformą do tego ustrojstwa okaże się PC. Jak pisałem wyżej, liczę że będzie inaczej ale żebym się tym przejmował to przepraszam, nie do mnie z czymś takim…

zalety PS3 w stosunku do X360:

-darmowy multiplayer

-dużo dobrych exów np Heavy Rain (szczególnie polecam, taka gra tylko na PS3:) ), Uncharted1, 2 , Killzone2 i wkrótce 3, GT5 itd itp.

  • sklep pss store; gry można dzielić na 5 konsol dzięki czemu można się zrzucić na 1 grę w pięciu (np gra kosztuje 99zł/5osób=ok20zł na osobe (przykład na podstawie gry MAG - w sklepie około 80zł kosztuje),)) i zapłacić 1/5 ceny:)

-PlayStation Move kosztuje około 229zł (pakiet z kamerką) w stosunku do 599 zł za kinect do x360 (sama różdżka MOVE to wydatek około 150zł)

gry na PSMOVE są naprawde dobre np The FIGHT (zalecane 2x różdżka) i sports champions (1 różdżka starczy).

-obsługa 3D

-wbudowany blue-ray (PS3 pełni dzięki temu role odtwarzacza i konsoli za 1dnym razem)

Gry na PS3 dzięki darmowemu multi to jedyny wydatek który jest konieczny do grania- w x360 obok gry trzeba kupić jeszcze abonament aby grać na multi, Ceny gier na ps3 często po miesiącu -2ch od premiery tanieją do około 120-140zł także nie jest to drogo mając na uwadze free multi.

Do tego nikt ni powiedział że trzeba mieć 10 gier na półce cały czas- wystarczą 2-3 gry. Ja mam teraz 3 gry : Killzone2 (dostałem z ps3), Sports Championa na MOVE (prezen świąteczny) i GTA EFLC. Wcześniej miałem Heavy Rain (dałem 125zł nowy) którego 3x ukończyłem (polelam tą gre, jest świetna) i sprzedałem w celu kupna GTA:EFLC- nie jestem zwolennikiem kolekcjonowania gier - kupuje(nie koniecznie jako nowe:GTA kupiłem za 70zł , stan idealny) -kończę tytuł i sprzedaje (jak to robiłem z Heavy Rain).

Także, żeny grać na ps3 nie trzeba nie wiadomo ile kasy- wystarczy raz coś kupić ;potem się wymieniać/sprzedawać i kupować kolejne.

Akurat PES był na Wii, i była to zupełnie inna gra - menadżer piłkarski w czasie rzeczywistym + trochę inna sportówka. Kontroler Microsoftu raczej się nie sprawdzi w strzelankach. Głównym założeniem Kinect jest brak kontrolera. Ponieważ bez czegokolwiek w dłoni sobie nie pocelujesz, to w rezultacie będziesz potrzebować jakiś gadżet/przystawkę. Do strzelanek najlepiej nadaje się WiiMote. To, że nie ma takich gier, to już jedynie kwestia polityki. Wyszło może parę mniej udanych strzelanek(sterowanie) na początku, ale to kwestia trudności w zaprogramowaniu odpowiedniego sterowania(i polityki Nintendo). Późniejsze strzelanki były już przyjemne. Tak samo w pozostałych kwestiach. Najpierw na Wii wychodziły same shity, a nie tytuły, bo była to nowość, i każdy chciał wejść jak najszybciej na rynek, a poza tym podobno trudno napisać grę z danych, które przekazują nowoczesne kontrolery - tutaj jedynie dobrze się zapowiada PS Move, więc od samego początku będą dobre gry.

Co do pozostałych apsektach, to Kinect najlepiej sprawdzi się właśnie w grach typu pomachaj dłońmi - może wyjdą P&C ewentualnie i parę strategii. Move jednak ma duże szanse na odniesienie sukcesu.

Dodane 27.12.2010 (Pn) 17:31

Dla przykładu - celowanie świetnie sprawdza się w Conduit, Metroid Prime: Trilogy i RedSteel2.

Mini gierki, jak np. Rayman Raving Rabits, to też stzelanka, jakby nie patrzeć :wink: .