Xbox 360 czy Wii?

Witajcie,

 

mam dylemat, ponieważ chyba jako jedyny myślę poważnie o Xbox’ach jako prezent, reszta rodziny uparła się na Wii ponieważ ‘‘można się poruszać’’… Moim zdaniem, Wii to dobra konsola z tym że dla dzieci. A co z ambitniejszymi grami? Zgaduję, że w przypadku Pes’a/Fify, Playstation 2 osiągnełoby podobne wyniki w grafice co Wii. O PlayStation 3 nie myślę, ponieważ jakoś tak po prostu wydaje się być słabsza niż konsola Microsofu. Jeszcze jedno pytanie, czy po wyjściu nowej generacji konsol, możemy spodziewać się obniżek na Xbox 360/ PlayStation 3 jeszcze w tym roku?

 

Pozdrawiam.

Co do tych obniżek - konsole już wyszły, a ceny kształtują się dalej na podobnym poziomie, co przed premierą nowej generacji. Poczekaj jeszcze z tydzień, może dwa, może się rozwinie coś, promocje na święta itp.

Wg mnie lepszy Xbox (pod warunkiem, że 360) z podłączonym kinectem - i grafika lepsza, a i poruszać się też można. Do PS3 też w sumie da się - kontrolery Move, EyeToy ;). A to, czy X360 czy PS3 - zależy od upodobań, oraz exclusive - niektóre gry są ‘dedykowane’ tylko pod daną konsolę (np. Gran Turismo tylko na PS jest).

 

Czekam na te obniżki, 200 euro to jednak trochę jest, a nie będę kupował używanych konsoli. Co do tych exclusiv’ów, mam PS 2 i Gran Turismo 4 :smiley: .

No konsolach się nie znam - ale do Xbox można dokupić Kinetic i też się “poruszać”.

 

Masz na myśli Kinect? Wiem że można go dokupić ale to wydatek około 100 euro/400 złotych?

A nie lepiej kupić w zestawie od razu Kinect + konsola + pady?

Np. taki zestaw: http://allegro.pl/konsola-xbox-360-slim-320gb-pad-26-gier-hdmi-i3723188233.html

 

Używane odpadają, nie ma mowy :>. Poza tym, jak może nie być przynajmniej jednego pada? 1,289 zł za cały zestaw? Że tak powiem, strasznie drogo. Liczę na to, że za około dwa tygodnie ceny Xboxa spadną do jakiś 160 euro.

Z mojego doświadczenia wynika, że Wii zdecydowanie lepiej się sprawuje przy wszelkiego rodzaju spotkaniach towarzyskich. Jeśli masz zamiar do tego wykorzystywać konsolę, to Wii będzie lepsze. Jeśli natomiast wolisz sobie w spokoju pograć, to ja bym brał Xboxa :slight_smile:

Pan kolega chyba nie wie, co czyta, albo nie czyta ze zrozumieniem. Ten zestaw jest (był, bo aukcja już się skończyła) nowy, miał pad, kinect, 320GB dysk, 2 gry do kinecta i parę ■■■■■ółek typu kable czy papiery.

 

Osobiście nie używałem ani Kinecta, ani Wii, ale z opinii znajomych sugerowałbym raczej X-klocka, bo i gier więcej z lepszą grafiką się znajdzie.