Xbox 360 do monitora przez kabel VGA


(Aniel Szromek) #1

Witam więc chciałbym na początku powiedzieć że się nie znam na takich sprawach. Teraz chciałbym podpiąć xboxa do monitora i czy tylko ten kabel jest potrzebny czy inne ? jak tak to jakie ?


(adi0922) #2

Trzeba kupić jeszcze taką przejściówkę. Z hdmi do vga


(Martin8731) #3

Do Xboksa 360 były wypuszczane kable VGA z audio out od firmy Microsoft, BigBen oraz innych firm trzecich. Jakość tych kabli ma znaczenie, więc warto celować w dwie pierwsze wymienione firmy. Jeśli monitor posiada wejście HDMI to nie kupuj kabla VGA tylko kup dowolny kabel HDMI (tutaj jakość kabla nie ma znaczenia). Dźwięk musisz wypuścić na głośniki chyba że monitor ma głośniki. VGA przepuszcza wyłącznie obraz. HDMI także dźwięk, nowsze monitory mają odpowiednie wyjście audio dla głośników na złączu jack.

 

Zauważ też, że starsze monitory mają proporcje 5:4 lub 4:3, a nie 16:9. Większość nowych gier na Xboksa 360 działa w 16:9 co powoduje na tych starszych monitorach duże czarne pasy. Sam mam taki stary monitor podłączony przez VGA do tej konsoli i praktycznie każda nowa gra ma mi do zaoferowania te czarne pasy:).