Xbox 360 HDMI na Eurozłącze

(Zbajgiel) #1

Witam, mam pytanie. Chciałbym, podłączyć Xboxa 360 przejściówką HDMI na Eurozłącze. Czy skompresuje to obraz, jeżeli tak to jak bardzo? nie mogę podłączyć normalnie HDMI albo VGA.
wersja Xboxa to Elite.

(pocolog) #2

Ze specyfikacji technicznej wynika, że można puścić sygnał do 1080p, bo scart może pracować jak component (pewnie mógłbyś sam polutować sobie tak kable), ale nigdy nie słyszałem, żeby ktoś tak podłączał nowsze urządzenia, więc nie mam pojęcia jak to może wyjść w praktyce. W sensie że nie wiem jak telewizor będzie obsługiwał to gniazdo.
W zestawie do xbox 360 dawali konwerter do component (taki z pięcioma przewodami) i najlepiej byłoby chyba z niego wyjść do scart zwykłą przejściówką. MS chyba zrobił dobry konwerter.

(cyngiel 1) #3

Coś ci się pomyliło.
Sygnał HDMI jest sygnałem cyfrowym a EURO złącze to sygnał analogowy.
Więc takie podpięcie nie zadziała, nawet jeśli taki oszukany kabel kupisz (widziałem takie cuda ).
Xbox 360 ma wyjście AV do którego możesz normalnie podłączyć przewód zakończony pełnym wtykiem EURO z RGB

https://allegro.pl/oferta/kabel-rgb-scart-audio-video-hd-dla-xbox-360-1-8m-7243619060 uzyskana rozdzielczość takiego podłączenia to jedynie 480i lub 480p,

lub jeśli telewizor ma wejście component (lepsza jakość) to takim kablem

https://allegro.pl/oferta/kabel-component-hd-av-dla-konsoli-xbox-360-xbox360-7855625325 możesz uzyskać full rozdzielczość nawet do 1080p (czyli taką jak poprzez HDMI) oczywiście w zależności do jakiego odbiornika go podłączysz.

Oczywiście musisz przełączyć konsolę z wyjścia HDMI na wyjście AV.
Poza tym, dlaczego nie możesz podpiąć normalnie sygnału HDMI?