Xbox 360 i kabel vga - jak to jest z rozdzielczością?

Witam! Kupiłem sobie ostatnio Xbox’a 360 podłączam go przez HDMI do TV i wszystko ładnie chodzi, tylko nie zawsze TV jest wolny i mogę sobie pograć. A więc chciałem kupić sobie kabel VGA do monitora. W monitorze mam wejście D-SUB. Maksymalna rozdzielczość wynosi 1680x1050. I teraz moje pytanie, czy taką rozdzielczość będę mógł ustawić w xboxie, czy będzie mi wyświetlało obraz 720p? A może istnieje jaką przejściówka, dzięki której będę mógł podłączyć kabel HDMI do monitora z wejściem D-SUB?

PS. Posiadam też kabel AV do konsoli, może istnieje jakaś przejściówka Component>VGA + 2 x Cinch ?

Gdybyś kupił porządny monitor (który ma DVI) to można byłoby podłączyć. D-Sub nie podłączysz.

qwerty01 , to za sponsoruj mi taki monitor :confused:

Nie odpowiadasz na moje pytania…

I tutaj się mylisz, bo właśnie na allegro jest taki kabel, tylko nie wiem jak jest z rozdzielczością na nich -.-

@qwerty01

i tu się mylisz, bo są kable VGA z D-Sub

wystarczy wejść na allegro

np: http://allegro.pl/item860418337_kabel_x … _wawa.html

i tak 16:10(1680x1050) pójdzie na nim bo M$ dodał obsługę jej obsługę przez X360.

Sygnału cyfrowego przez HDMI nie przeniesiesz na złącze d-sub które jest analogowe, niestety nie jest to tak jak w przypadku dvi które obsługuje sygnał analogowy i cyfrowy. (taki kabel już próbowałem z ciekawości, niestety nie działał, być może to była tylko taka felerna sztuka)

Po podłączeniu monitora wtyczką D-Sub prześlesz sygnał analogowo co bardzo pogorszy jakość obrazu. Jedynym wyjściem jest DVI lub HDMI.

Różnica w przypadku XBoxa między D-Sub a HDMI jest olbrzymia. Testowałem sam na 42"LCD FullHD.

Oczywiście na D-Sub obraz wygląda poprawnie i można spokojnie grać, choć w niektórych grach napisy po polsku są tak małe, że mogą się już rozmazywać przy takim interfejsie.

No nic, spróbuje na razie z tym kablem, a jak nie to będzie trzeba zbierać na jakiś TV 32’ z full hd :slight_smile:

Wcale nie napalałbym się na FullHD.

Testowałem 42"Philips w wersji FullHD i HDReady na tej samej konsoli na wyjściu max rozdzielczość i oto jakie znalazłem różnice:

Absolutnie żadnych różnic. Obraz w obu przypadkach był identyczny i w MENU i w grach.

Jako rozwinięcie wątku możesz poczytać tutaj:

http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=23922

i np. tutaj:

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj … /3093.html

dark__jedi , mam właśnie philipsa 42’ z ambilight i na prawdę jest bardzo dobra jakość :slight_smile:

Tamte były bez ambilight ale to bez znaczenia.

Mam taki pomysł, żeby kupić telewizor 32" fullHD i używać go jako telewizora i monitora jednocześnie.

Ponoć pixele w telewizorze są inaczej ułożone - nie jeden pod drugim tak jak w monitorze - i zastanawiam się czy takie rozwiązanie byłoby ok. Rozdzielczość 1080 jako monitor powinna być dobra.

Akurat w media jest promocja na LG za 1500 zł. Cena nawet całkiem, całkiem ale na sprawdzenie mojego pomysłu przyjdzie mi jeszcze poczekać. Jednak ceny które były rok temu wryły mi się w pamięć:

-42" Philips HDReady - w promocji w Carrefourze - 1500 zł

  • 42 Philips FullHd - w tej samej promocji - 1900 zł

Powinno być ok. Tylko nie wiem, czy 32-calowy ekran do pracy na komputerze nie będzie zbyt duży :slight_smile: