Xbox 360 lub PS3 plus Logitech Z-5500 THX można połaczyć?

Witam czaję się,żeby zakupić konsole Xbox 360 i podłączyć do niej jakiś zestaw kina wpadł mi w oko Logitech Z 5500THX ale również rozważam takie firmy jak sony creative,samsung(może doradzicie inne :wink: ).Da się to jakoś połączyć ze sobą? chce słuchać muzyki oglądać filmy,i pograć z dobrym efektem.Nie wiem czy na konsoli jest jakaś regulacja bass,sopran,głośniej,ciszej,może ktoś tak ma podłączone?.Mam też pytanie czy konsola ma jakieś wejście USB żeby można było coś wrzucić na konsole i czy filmy takie jak na kompa będą też działać.

PS1.Na myśl nasuwa mi się też PlayStation3 co lepsze? gry na Xboxa działają na PS3?

PS2.Proszę moderatorów o nieusuwanie tematu tylko o przeniesienie do odpowiedniego działu jeśli jest w tym co nie trzeba bo nic o konsolach nie znalazłem tylko o grach dzięki pozdrawiam

Logitechy to nie zestaw kina tylko głośniki 5.1 ze sprzętowym dekoderem dts ac3 itp… bardzo fajne głośniki jak na komputerowe ;]

A głośniki podłączysz kablem optycznym… zdajsie xbox i ps3 mają wyjścia optyczne ;] to jedyna opcja aby mieć 5.1 w odtwarzanych filmach itp tzn w tych głośnikach będziesz miał też dolby pro logic 2 czyli każdy dżwięk z gier itp… ładnie przerabia na 5.1 są też inne opcje…

-stereo tu grają tylko dwa głośniki i bas

-2x stereo 4 glosniki plus bas

dolby pro logic 2 - zamiana 2.0 na 5.1

no i ac3 dts itp… ale tylko jak idzie taki sygnał ;]

W konsoli regulacji nie ma ale za to masz ładną regulację w głośnikach za pomocą pilota i w samych głośnikach choć to ustawienia bassu… głośności środkowego głośnika oraz tylnich.

gry na xbox nie działają na ps3 osobiście wole xbox-a ;] więcej gier i ostatnie tytuły według mnie lepiej na nim wyglądają jednak xbox jest troche bardziej awaryjny choć ostatnie modele podobno działają bez problemu ;]

na xboxie działają filmy hd w formacie mp4 oraz divixy ale wsio bez napisów z txt itp… i dopiero po wgraniu darmowych kodeków z netu… nie wiem jak to jest w ps3 ;]

nie wiem jak ps3, ale xbox 360 na pewno nie ma optycznego złącza. :slight_smile:

wiadomo że na razie xbox prowadzi bo jest tańszy i da się go “przerobić”, ale szybko wyjdzie ze standardu i w tedy wkroczy ps3 ;] już wkracza!

xbox pozera więcej prądu, jest bardziej awaryjny, mniej przyszłościowy, ma mniej funkcji, i mógłbym tak wymieniać bardzo długo :wink: ogólni też kiedy byłem za x360, do puki nie poczytałem o ps3 :wink:

o ile dobrze kojarzę to jest ono (w xboksie) w formie jakiejś przejściówki dołączonej do zestawu :slight_smile:

W komplecie jest tylko kabel composite + przejściówka na euro, zasilacz + kabel i sam xbox + papierki. Wiem bo wczoraj podłączałem kuzynowi nowego xkolca :wink: Może w wersjach elite/premium jest coś takiego, ale ja przy arcade nie zauważyłem takiego złącza. z tyłu było tylko composite, hdmi, ethernet, 1x usb, złącze na zasilacz i z przodu 2x usb…

Ja powiem tak. Krótko i treściwie. Jeśli jesteś fanem samochodówek to zapomnij o xBoxie. Czemu, zapytasz. Odpowiedź jest prosta. Gran Turismo 5.

Witam dziękuję wszystkim za odpowiedzi :slight_smile: Neo10 skąd te kodeki wziąć?

Mam jeszcze dwa pytania:) pytanie dotyczące podłączenia tego zestawu do laptopa przez tę kartę dźwiękowa http://www.komputronik.pl/index.php/product/75609/Podzespo_y_PC/Karty_muzyczne/Creative_Sound_Blaster_Play.html czy będzie lepsza o tej integry w laptopie?.Następne pytanie brzmi czy ktoś miał do czynienia z tym zestawem i jak się sprawuje http://www.komputronik.pl/index.php/product/64182/Peryferia/G_o_niki/Creative_GigaWorks_T3.html

PS.Chętnie rozważę wasze propozycje na temat sprzętu

Dzięki Pozdrawiam :slight_smile:

Creative będzie na pewno znacznie lepszy niż integra :wink:

skoro tak mówisz to chyba się skuszę :slight_smile: i na zestaw Logitecha Z5500

Pozdrawiam :slight_smile:

Polecam trochę dołożyć pieniążków i kupić porządny zestaw kina domowego: jakiś amplituner/wzmacniacz Harmana Kardona, Denona, Yamahy albo Pioneera (polecam coś z tych firm), do tego kolumny Tonsila (zestawy Fenix, Siesta, Maestro) i mieć na prawdę porządny zestaw, który gra więcej, niż dobrze. Te logitechy słyszałem wiele razy i powiem tyle: wysokich tonów to to praktycznie nie ma. Te głośniki tylko grają, nic więcej. Poza tym widziałem (na zdjęciach) wnętrza subwooferów logitecha (nie ten model, ale też z rodziny Z, tylko, że sub tam nie miał Bass-Reflexu) i to, co jest z przodu to tylko membrana. W środku siedzi 10 cm głośniczek. Jak można wyciągnąć bas z takiego czegoś? Średniotonowe w moich kolumnach Tonsil Space 86 mają 10 cm :lol:.

I nie patrz na moc tego zestawu, bo to 500W to jest wyssane z palca, albo jest to moc PMPO (maksymalna moc, jaką głośniki mogą dostać przez ułamek sekundy). No i ten zestaw raczej nie ma wielkiej efektywności - parametr ważniejszy od mocy. Przykład: kolumny 1000W z efektywnością 100dB zagrają tak samo jak zestaw 2000W z efektywnością 97dB.

Ja ufam mocy podanej przez Tonsila i innych producentów zestawów z wysokiej półki, a nie jakimś Logitechom.

Także jeszcze raz: proponuję dołożyć i kupić porządne kino domowe, a nie te logitechy.

przemek7525 dzięki za zainteresowanie :slight_smile: obecnie mam w domu sprzęt kolumny altus 200 i wzmak pioneera,co do mocy logitechów to wiem,że to bajka ;),ale do rzeczy…chciałem sobie ogólnie złożyć taki sprzęcik o którym wspominam plus jakies TV 32" i jeśli chciałbym złożyć porządne kino to niestety na same kino pójdzie dużo kasy.Same kolumny nawet maestro 180 chyba nie wystarczą chociaż ich nigdy nie słyszałem potrzebny również sub lubię jak coś w pokoju mruczy :wink: (ktoś pewnie zaraz dopisze to kup se kota :lol: ).Poza tym kiedyś się zraziłem di kina domowego bo kupując amplituner sony(nie pamiętam modelu) rozczarowałem się :? gdyby nie subwoofer nie miałbym basu a kombinowałem na różnych ustawieniach.Poza tym jakiś dobry amplituner trzeba wydać ok 2000 a gdzie reszta? to kupa kasy.

PS.Kupiłbym nawet używki ale od kogoś zaufanego rzeczy z allegro nie wiadomo ile podziałają chyba,że nowe :smiley:

Pozdrawiam