Xbox 360 - podłączenie do moitora


(Kubakuderski) #1

mam pytanie...jak podłączyć monitor lcd od kompa do xboxa 360?? monitor posiada zwyły kabel (ten taki niebieski + przjeściówka biała do niego - nie wiem jak to się wszystko nazywa xD), który nie jest jakoś odłączany od monitora - jest zamocowany na stałe) Da się przy użyciu standardowych kabli od wersji elite czy trzeba coś jeszcze kupować??


(Kozza) #2

[http://www.komputronik.pl/Konsole_do_gi ... ,id,41767/](http://www.komputronik.pl/Konsole_do_gier/Adapter_15PIN_GN zenski 15PIN_GN__zenski_/pelny,id,41767/)

lub z allegro

http://www.allegro.pl/item499203282_prz ... d_sub.html

taka przejściówka wystarczy i można śmiało podłączać :slight_smile:


(Kubakuderski) #3

i tylko to i kable te co są w zeseawie czy jeszcze taki kabel vga hd, bo coś takiego w necie nzalazłem co do podłączania x360 do monitora...


(Onimusza666) #4

Cześć! Musisz kupić ten kabel który podaję ci w linku i ewentualnie przejściówkę z pierwszego linka co podał ci Grzesiek13. Ale wpierw zobacz jaki typ wejścia masz w monitorze jak nie wiesz to wejdż na stronę z monitorami i wpisz nazwę to będziesz wiedział jaki typ wejścia.

Ja też mam wersję x360 elite i w zestawie jest tylko kabel pod telewizor i pod monitor z wejściem HDMI,nie ma kabla pod wejście D-SUB lub DVI oto link kabla który jest potrzebny: [http://www.komputronik.pl/Konsole_do_gi ... ,id,41766/](http://www.komputronik.pl/Konsole_do_gier/Kabel_polaczeniowy_XBox_360 VGA AV/pelny,id,41766/)


(Kubakuderski) #5

monitor mam manta 1701 17 cali...

tutaj znalazłem dane o nim, bo mi instrukcja obsługi gdzieś wsiąkła: http://www.pcworld.pl/news/94014_1/LCD. ... y.nie.html

i tutaj cytat

kbel jest na stałe wmontowany w moinitor- ten taki niebieski, czyli wnioskuje, że vga - musze kupić przejściówke + kabel do xboxa

tak??


(Onimusza666) #6

Nie chcę być kimś kto przynosi złe wieści-u Rzymian takim posłom ucinano głowy! Ale wydaje mi się że sobie nie pograsz! Z tego opisu Manty wnioskuję że ma tylko ona jedno wyjście VGA które jest na stałe?? !!


(Kubakuderski) #7

tak ma jedno wejście na stałe - czyli kupuje przjesciówke do łączenia kabli z tąd [http://www.komputronik.pl/Konsole_do_gi ... ,id,41767/](http://www.komputronik.pl/Konsole_do_gier/Adapter_15PIN_GN zenski 15PIN_GN__zenski_/pelny,id,41767/) i do tego kabel do xboxa http://www.komputronik.pl/Konsole_do_gi ... ,id,41766/ i jak dla mnie powinno być git...ale niech ktos się jeszcze wypowie....


(Onimusza666) #8

Może ta przejściówka jest właśnie do tego ale lepiej dowiedzieć się dokładnie! Swoją drogą do d.. z takim monitorem! :lol:


(Kubakuderski) #9

no ale jak dla mnie sytuacja wygląda tak - monitor wpina się końcówką jakby z bolcami do końcówki z wgłębieniami jak w przejściówne, a kable od xboxa wpina się normalnie do monitora też jakby bolcami, czyli w 2 końcówkę przejściówki w jej jakby otwory - dla mnie oki

to by tak wyglądało (jeśli dobrze rozumiem, to żeński to ten z tymi otworami, a męski z bolcami)

Xbox M --> Ż przejściówka Ż <-- M Monitor

a wiecie może gdzie można o tym napisać, żeby ktoś wiedział lepiej?? bo tutaj widze mało osob na tym się zna xD


(Onimusza666) #10

Może na Neo+ To jest forum przeważnie ''konsolowe" zobacz tam.Pozdro.


(Dan Kol) #11

to tak , sorki jeżeli to było ale nie mam czasu czytać całego tematu!

aby podłączyć x'a do monitora musisz kupić taki kabel (sam ten kupiłem i działa bez problemu :slight_smile: )

http://www.allegro.pl/item469779789_469779789.html

i to wszystko, nic więcej nie potrzebujesz.

aaa zapomniał bym, jeżeli masz starszy monitor w ktorym jest kabel na stałe to musisz dokupić to tego kabla powyżej taką przejściówkę:

http://www.allegro.pl/item498106278_prz ... sklep.html


(Onimusza666) #12

Dankol Cały czas mówimy o tych samych kablach , a chodzi o to czy tą przejściówką skręca się oba kable?? napisz i doradż koledze!


(Kubakuderski) #13

dobra już wiem, że takie rozwiązanie dziłą bo się dowiedzialem na innym forum...

teraz pytanie... w jakiej roźdizelczości sobie pogram w np. gta iv?? bo mój monitor obsługuje ma 1280x1024 - nie panoramiczny ;(

teraz jeszcze do głowy przyszło mi 2 rozwiązanie...a jakbym sobie kupił pod pc kartę wideo i kablem composite podłączył konsole?? Dało by się w jakości hd jakąś kartę video do tak maks 200-250 zł??


(Dan Kol) #14

@onimusza666

tak miedzy kablem od x'a a kablem od monitora musi byc ta przejściówka :wink:

@kuhar

monitor obsługuje 1280x1024 to na takiej pograsz :slight_smile: tez na takiej gram

nie wiem co masz na myśli pisząc karta wideo, ja mam kartę tv w kompie i raz podłączyłem konsole kablem composite i jakoś była tragiczna.


(Kubakuderski) #15

czyli ostatni raz dla peności

kupuje oto taki zestawik :

1 - kabel vga hd - http://www.allegro.pl/item498329486_kab ... ra_tv.html - 32zł + wysyłka 6zł - 38zł

2 - przejściówka - http://www.allegro.pl/item497280133_ada ... _vega.html - 8zł + 8zł wysyłka - 16zł

czyli razem - 54zł

i za to ciesze się grą w 1280x1024 (każda taką obsługuje?) na moim monitorze z zamontowaną na stałe wtyczką vga (d-sub).

i tak przy okazji bo nie chcep isać nowego tematu o podobnej tematyce - mam neta w inei - zwykły kabel intentowy, daje xboxowi mac od mojego pc i ciesze się netem?? (bo inea ma blokade na mac inny - trzeba dopisywać komputery tzn maki na ich stronie, a mi się nie chce bo za to dalej się dopłaca..)

aha i jak podłączyć moje głośniczki tym kablem, które są ze złączem jack zwykłym, czy jak ono tam się zwało... kolena przjściówka?? oby nie....