Xbox 360 vs PlayStation 3

Xbox 360 vs PlayStation 3, no właśnie co lepsze, chcę kupić konsolę w te wakacje i zastanawiam się nad jedną z tych dwóch, ale mam dylemat. Co wybrać? Proszę o rady jakieś.

PS3, jest to nowy, świeży produkt… Na niego będą wydawane kilka lat gry… Na Xbox nie długo kariera się skończy bo w projekcie jest już nowy XBox… Moim zdanie PS3 kup…

gdybym miał kasę brałbym PlayStation 3. A to dlatego że wychodzi na nią Metal Gear Solid 4, posiada czytnik bluray oraz ma możliwość instalacji Linuxa. Moim zdaniem PlayStation 3 Wystarczy jeszcze na jakieś 5 lat porządnego grania.

xbox też ma… nawet jedynka :wink:

Ja bym brał raczej psx-a 3 ;] głównie z powodu czytnika blue-ray który daje olbrzymi potencjał przyszłym grą ;] płyta dvd co by nie było nawet dwuwarstwowa coraz częściej stanowi wąskie gardło dla bardzo rozbudowanych gier :confused: ogólnie tez psx ma zdajsię dużo wydajniejszy procesor itp…

Czy to jest plus? Kupować PS3 żeby zainstalować linuksa chyba nie jest dobrym pomysłem :expressionless:

Bierz PS3 :slight_smile:

Mam ps3 i jestem zadowolony.Temat był już na forum…

Z tych dwóch to PS3.

Głównie dla tego, że ma napęd Blu-Ray.

Ale ja bym wziął Wii :wink:

Stawiam na frajdę i zabawę :smiley:

Witam

Widze ze Panowie troche przesadzacie z Ps3, od niedawna mam X360 i Ps3, oby dwie konsole są super… teraz zalezy w co chcesz grac czy Gear of War, Ace Combat 6, DOA, na 360 lub Tekken, MGS … itd na PS3, co do gier to na x360 jest ich więcej i zwolennicy Ps3 mogą być źli ponieważ developerzy którzy robili gry na Ps1,2 zaczęli podpisywać umowy z Microsoft-em i słynny Devil may cry, alone in the dark wychodzą na 360. To tyle o grach

"No dobra! Blue-Ray!

Świetny do oglądania filmów, ale wcale nie taki dobry dla gier. Odczytywanie danych z napędu Blue-Ray zabiera, mniej więcej, dwa razy więcej czasu aniżeli pozyskanie ich z napędu DVD Xbox 360. Przekłada się to na dłuższe czasy ładowania lub, boże broń jeśli streamujesz coś z dysku, bardziej restrykcyjne limity ilości danych jakie możesz streamować.

Ale on ma znacznie większą pojemność niż DVD!

OK, tu mnie macie - Blue-Ray ma znacznie większą pojemność i tutaj właśnie jest potencjał by użyć go na coś fajnego, ale niewielkie są szanse po temu, żeby zostało to jakoś sensownie wykorzystane. Istnieją niezliczone techniki kompresji, i ja osobiście, zwróciłbym się w stronę pozyskania danych prędzej aniżeli zwiększania ich ilości. Większość developerów, którzy używają całego dysku Blue-Ray robią to by obejść inne problemy z PS3, takie jak długie loadingi - dla przykładu w Resistance: Fall of Men każdy element graficzny używany w grze nagrany został kolejny raz dla każdego levelu, w którym jest wykorzystywany. Zamiast więc nagrać jedną kopię tekstury nagrywasz ją 12 razy. Jeśli usunąć z gry wszelkie duplikowane dane swobodnie zmieściłaby się ona na DVD. Robią to [developerzy] po to aby skrócić czasy ładowania, które, jak wskazywałem wcześniej, są potwornie długie na PS3. W tym wypadku dodatkowa przestrzeń [dysku] jest całkowicie zmarnowana."

artykuł z http://polygamia.pl/dlaczego-ps3-jest-slaba

zgadzam się z tym w 100%

porównanie

http://pl.youtube.com/watch?v=4HJBIJhKOTA