Xbox 360 vs PS3 vs PC

Witam,

Tak, wiem takie wątki na pewno już były, ale liczę na świeże spojrzenie :slight_smile:

Zbieram się do kupna konsoli. Pod uwagę biorę nie koniecznie najnowsze wersje Playstation 3 i Xbox’a 360. Waham się miedzy np http://allegro.pl/xbox-360-arcade-hdmi-gwarancja-tylko-519-pln-i1265977539.html a http://allegro.pl/playstation-3-40gb-2-pady-3-gry-i1269414156.html. Doradźcie - czy ma sens kupowanie starszych wersji tych konsoli, czy są warte swoich cen no i w sumie decydujące pytanie… czy w ogóle warto? xD Mam nie najsłabszego kompa (2,66GHz, 2GB, GeForce 9600 GT) i ten zakup może po prostu nie mieć najmniejszego sensu. Co przemawia za konsolami? Lepsza grafika (doświadczenia nie mam, więc jeśli się mylę to poprawcie), stabilniejsze premiery (np. Assassin’s Creed Brotherhood na PC już jest przełożony na 2011) no i wygodniejsza gra (uwalam sie przed telewizorem i jazda :smiley: ).

Proszę o szybką odpowiedź, bo na allegro już dwie ciekawe oferty mi uciekły :slight_smile:

Jeżeli chodzi o grafikę to TYLKO I WYŁACZNIE, wręcz ZDECYDOWANIE - PC. Nic innego. :wink:

Jeżeli chodzi o wygodę - któraś z tych konsol. Moim zdaniem to już wg gustu… Ale grafika to tylko PC. :wink:

Na konsole są takie gry jak Killzone 2 i 1 dlatego warto je mieć, ale na PC wydaje mi się że gier jest więcej oraz są zdecydowanie tańsze.

wszystko zalezy w co chcesz zagrać, Uncharted 2, God of War 3, Gran Turismo 5 czy może Alana Wakea i Gears of War 2…

Uncharted 2 to w tej chwili najładniejsza gra na wszystkie platformy - Crysis wysiada w przedbiegach

nie warto kupowac starej konsoli - lepiej kupić slima, ładniejszy, mniej awaryjny, 30 % mniejszy i 30 % mniej prądu zżerający, w porównaniu do starszych konsol najnowsze slimy nawet dwa razy mniej prądu pobierają

do konsoli wymagany jest dobry TV (polecam sony bravia 40’’) , do pieca dobry monitor min. 22’’…

Dodane 15.10.2010 (Pt) 18:54

najlepszy zestaw to PC + PS3 bo na piecu masz większość premier z Xboksa w lepszej grafice (Mass Effect 1 i 2, Splinter Cell Conviction itd)

do grania na PC wystarczy karta 8800 GT - wspomniane wyżej gry czy np. Bad Company 2 chodzą płynnie w maksymalnych szczegółach

:lol:

Ja bym brał PS3 ze względu na Metal Gear Solid, Killzone, Uncharted. Exclusivy na PS3 to prawdziwe perełki, z X360 bywa różnie. Myślę, że to po prostu kwestia gier, które wychodzą na dane platformy. Sam musisz zadecydować.

Wejźmy pod uwagę, że nie wszystkie gry są jakoś specjalnie optymalizowane poza exami na konsole, więc w wielu grach można dopatrzeć się warpów/spadków fps

Ja dzisiaj kupiłem Xboxa 360 Jaspera za 648zł z przesyłką,na slima by mi kasy starczyło ale mi się nie podoba(obudowa)

No i świetnie :smiley: O to chodzi. A nie ładować 800-1000zł w nową kartę graficzną co rok. Jeśli komuś nie zależy aż tak bardzo na wypasionej grafice, konsola jest super rozwiązaniem. A grafika wcale nie jest jakoś strasznie zła w porównaniu do PC, no ale wiadomo, że głównym założeniem konsol jest zabawa, a nie grafika. Najlepiej sprzedającą się konsolą na świecie jest coś z Nintendo - DS, czy Wii, już nie pamiętam. W każdym razie w żadnej z tych konsol nie ma grafiki, która nawet mogłaby dorównać X360 czy PS3. Ludzie je kupują, bo dają super zabawę i o to chodzi. Pal licho grafikę… Kiedyś mi kumpel Wii pożyczył, to potem miałem straszne opory, żeby mu oddać, poważnie :slight_smile:

Przed chwilą kupiłem półtora roczne PS3 za 690zł. :smiley: W wielu testach i opiniach ta konsola jest uznawana za lepszą i mniej awaryjną od Xbox’a. No to teraz tylko czekam na przesyłkę… Dziękuję wszystkim za odpowiedzi! !!

Porównywać grafikę? Phi.

Czy gapienie się na monitor z bliskiej odległości może się równać z fotelem\kanapą i telewizorem HD 40 cali?

Tanio kupić konsolę i ładować po 250 zł za nowe hity. Z drugiej strony jednak gry PC też drożeją, za Mafię 2 liczą sobie 150 zł.

I elegancko.

Nowy? Jeszcze lepiej.

Przypominam, że Xbox live startuje w Polsce :smiley:

O ile dobrze mi wiadomo to Xbox Live jest płatne ( [-X ) w przeciwieństwie do PS Store. Wiem, możliwości nie te same, ale jednak za darmo.

Tak przy okazji, co sądzicie o PSP Go ? Może podzielacie moje zdanie, że to nie wypał jakiego świat dawno nie widział :smiley:

Ja mam takie pytanie teoretyczne.

Wiele osób pisze że jak chcesz grać i stawiasz na grafikę to postaw na pc, konsole out.

Możecie mi wskazać kilka tytułów, które pod względem owej grafiki, robią dla pc to samo co dla przykładowo ps3: Uncharted 2 czy Gran turismo 5?

Graficznie przeważnie konsole do gier są lepsze(przeważnie, czyli np. GTA IV jak się miało kompa wyje****go w kosmot to graficznie był lepszy od konsoli,ale mowa tu o kompie za 10 tyś)

I naprawdę polecam Xbox-a 360 niż PS3 :slight_smile: Sam posiadam xboxa i jestem z nim bardzo szczęśliwy :smiley:

Dzisiaj konsola przyszła pocztą. Wszystko ok, działa - jest fajnie. Przeglądam instrukcję… i tu wylatuje mi kartka z instrukcją instalacji linux’a O.o - w ofercie na allegro o tym słowa nie było… Potem szperam po menu, i popchnięty durną ciekawością, wchodzę w uruchamianie innego systemu. Konsola sie resetuje, i pokazuje sie błękitny ekran z białą obwódką i obrazkiem białego pada na środku.

POMOCY!

W instrukcji instalacji, o której wcześniej wspomniałem, było napisane że pod linuxem działa tylko przewodowy pad - a jako że to moja pierwsza, powiedzmy, stacjonarna konsola, to żadnego pada nie mam. Co mogę zrobić? Czy istnieje jakiś reset, aby się uruchomił oryginalny soft czy muszę żebrać od znajomych aby pożyczyli przewodowego pada? A może wystarczy wyciągnąć dysk…

EDIT:

Problem rozwiązałem - wystarczyło przytrzymać włącznik kiedy konsola była wyłączona