Xbox 360 vs. Sony PlayStation 3

Witam, pytanie do uzytkowników, która konsole wybrac do domowej rozrywki, nie mam zamiaru siedziec caly dzień przed konsola i grac od czasu do czasu pograc nie zaszkodzi. W moim przypaku nie ma co inwestowac w nowosci tz. PS4 lub Xbox one.

 

Znalazłem takie cos:

http://allegro.pl/nowosc-xbox-360-e-stingray-500gb-rgh-rgx-i4350851682.html

 

co to za roznica wzglendem xbox 360 a ten xbox 360e ?

a moze warto PS3 ?

 

I rzecz jedna z warzniejszych zeby konsola byla nowa (ewentualnie uzywana na gwarancji) tak do 1000 zł.

Xbox360E to jeśli się nie mylę - najnowsza rewizja sprzętowa konsoli, stylizowana na Xbox ONE.

 

Tak naprawdę nie ma wielkiego znaczenia, którą konsolę wybierzesz - poza exclusivami to na obu konsolach jest to samo. Niemniej te exclusivy decydują o wyborze. Wolisz grać w Halo czy Gears of War - Xbox. Wolisz Gran Turismo, God of War, Killzone - PlayStation.

 

Do 1000zł znajdziesz zarówno PS3 jak i Xbox360 - w sklepie jak i na Allegro. Niemniej PS3 Super Slim można dostać na Allegro od sklepu w cenie 650zł z darmową przesyłką (niemniej nazwy nie podam, co by kryptoreklamy nie było). Najważniejsze, aby mieć do konsoli dysk twardy :slight_smile:

 

Za PS3 przemawia pakiet PS+ - opłacasz członkostwo i w ramach tego masz co miesiąc pełne, dobre, darmowe wersje gier (porządnych a nie popierdółek Indie). Dodatkowo z PS+ są zniżki na gry. Microsoft też coś tam ma, ale podobno nie jest już tak atrakcyjne.

 

Różnic w grafice nie zobaczysz bez benchmarków czy stricte porównawczych testów - co najwyżej Xbox360 ma nieco lepsze cienie i czasem nieco bardziej żywe kolory, tego zaprzeczyć nie można. Jednak włączając PS3 po prostu grasz i kto na to zwraca wtedy uwagę :slight_smile: Oczywiście tyczy się to gier cross-platform bo exy PS3 mają taką grafiką, że czasami stałem w miejscu bo nie wiedziałem czy to filmik, czy już gra :slight_smile: Poważnie :slight_smile:

Jusko- Dzięki wilkie za opinie, informacja o PS+ sie przyda napewno. Czekam za innymi opiniami.

Brałbym jednak PS 3. Więcej gier, więcej możliwości. Chociaż Xbox 360 też jest dobrym sprzętem.

Brałbym ps3 z jednego dobrego powodu. Na ps3 multi jest za darmo a w xboxie płacisz.