XBOX do tańczenia - czyli co kupić?

Słuchajcie, jeśli dzieciak, na prezent przy okazji komunii, chce “XBOX-a do tańczenia” to co konkretnie trzeba kupić?


Tutaj przykładowy kinect 2.0, ale nie wiem czy ma wymagane przejściówki:

https://mobisoft.com.pl/xbox/6003-kinect-sensor-2-0-xone-uzywany-2022356045908.html

Tutaj przykładowy zestaw z kinectem:

https://mobisoft.com.pl/konsole-xbox-one/6494-konsola-xbox-one-s-1tb-sensor-kinect-2-pady-just-dance-2018.html

Gorzej jak on/ona chce machać mieczami świetlnymi do rytmu: BEAT SABER

wtedy to PS4 z Oculusem niby trzeba :crazy_face:

Chyba taniej wyjdzie Wii jeśli chodzi o kontrolery ruchu :thinking:

Zgubiłem się :wink:

Czyli - jeśli dobrze ogarniam:

  • do XBOX One nie ma kontrolerów ruchu i trzeba przez specjalne przejściówki podłączać te stare?
  • to Just Dance wymaga wykupienia abonamentu?

Przeczytaj na antyweb. MS w początkowej fazie sprzedaży wciskał te kontrolery do wszystkich konsol, ale ludzie tego nie chcieli, więc wycofał się z pomysłu do tego stopnia, że w późniejszych modelach już nawet nie było dedykowanego złącza pod kinect. Ja zrozumiałem z tego, że jeśli kupisz aktualną konsolę, ale jakiegoś starszego kinecta, to możesz nie mieć odpowiedniego złącza i potrzebujesz przejściówki.
Najlepiej dopytać sprzedawcę w sklepie.

1 polubienie

W opisie tego używanego piszą, że ktoś przerobił port kinect na “USB” (najpewniej nie Microsoft), ciekawe co jak zdechnie po tym roku gwarancji.

Pamiętaj !
Kupujesz KINECT przystosowany do konsoli Xbox One S, a nie kinect z adapterem !

Cześć. Ja jak dzieciakom kupiłem Xbox One S to zakupiłem także Kinnecta 2.0 przystosowanego dla Xboxa One. I powiem…działa. Do tego jakieś gry które z tego korzystają. Co do tańczenia…najpopularniejsza jest Just Dance. Nie trzeba kupować najnowszej wersji … poprzednie edycje są tańsze.

Jak zgłębisz ten temat, to daj znaki, bo siostra też jest zainteresowana takim ustrojstwem, ale będzie kupować z allegro używany, bo nowy za drogi i ciężko dostępny.

Powiem szczerze, że problem mnie lekko przerósł bo kiedy zreferowałem osobie, która mnie o pomoc w tej sprawie poprosiła, jak to wygląda, to zobaczyłem rozszerzone źrenice i usłyszałem: „Ok, pójdę i pogadam z obsługą w MediaMarkcie”.