Xbox One czy nowy PC

Witam mam Xbox One S z kontrolerem, i myślę by go sprzedać. Może zamiast tego kupił bym komputer z takimi podzespołami:

  • Intel Core i5-3470 3.2 GHz / AMD FX-8350 4 GHz
  • 8 GB RAM
  • NVIDIA GeForce GTX 750 (1 GB VRAM) / AMD Radeon R7 360 (2 GB VRAM)
  • Dysk 1TB nie wiem czy SSD
  • Jakaś karta dźwiękowa kompatybilna z DirectX 10/ 11
  • Windows 10 Pro 64 Bit i DirectX 11
    W zamian mógł bym sprzedać HP ProBook 6560b.
    Czy coś takiego się opłaca, zostawiam ten temat do dyskusji. Proszę nie pytać się co dlaczego poco i że ten temat jest bezsensu. Jak potrafisz napisać TAK/NIE to pisz, jak nie to NIE pisz!

W przededniu wypuszczenia na rynek nowej generacji konsol, chyba zakup PC wydaje się bardziej perspektywiczny, bo na starego xboksa będzie wychodziło coraz mniej gier, a po pół roku do roku już pewnie nic :wink:

Ewentualnie poczekaj na nową generację.

Proszę, napisz ile liczysz funduszy, że byś miał na tego kompa. Taki konkretnie set by się nadał, ale do CS:GO i fortnite. Cokolwiek bardziej wymagające już byłoby problemem.

Tam gry za bardzo mnie nie obchodzą, może Bus Simulator 18.

W takim razie odpowiedź jest oczywista i nie rozumiem po co zakładałeś temat.

No, ale poprostu chcę zebrać taką ogólną opinię. I tak decyzja należy do mnie. W końcu mam jeszcze starego Xbox 360.

Pytanie za ile taki set, jak nie chcesz komputera do gier to biurowego Athlona200 poskładasz za 900 zł, a i busy Twoje chyba uciągnie. :wink: Z dwóch opcji chyba bym za FX 8350 głosował… Jednak 8 rdzeni …w tej grzałce.

Tak jak inni piszą. Zależy jaki masz budżet, nowy set, z używanych set itd.

Mam tylko jedno w planach. Wymienić GPU, PSU i następnie na konsole zbierać kasę .


I5/8GB RAM/SSD/SATA 3 gw 1 rok.

Budżet, wolał bym jak najtaniej. Z tego co podałem w temacie wychodzi ok. 1000zł i tego wolał bym się trzymać

No to za 700zł kupisz konsole a te 300zl możesz zostawić i uzbierać do nowego GPU.

Jak bym miał taki budżet to wziął bym konsolę i zbierał bym na GPU .

Ale ja mam konsole (Xbox one s) i tylko zbieram opinie czy opłacałoby się ją sprzedać i wymienić na nowy komputer

Dysk SSD ADATA Ultimate SU630 240GB SATA3 (ASU630SS-240GQ-R)
Pamięć Patriot Viper 4, DDR4, 8 GB,3000MHz, CL16 (PV48G300C6K)
Obudowa Genesis Armadillo (NPC-0855)
Zasilacz SilentiumPC Elementum E2 SI 350W (80+ EU, 1xPEG, 120mm) (SPC196)
Procesor AMD Ryzen 3 2200G, 3.5GHz, 4MB, BOX (YD2200C5FBBOX)
Płyta główna Gigabyte GA-A320M-H
Całość na morele.net za 997,70 zł
W mojej ocenie jest to przyzwoity komp za takie pieniądze i zmianą by się opłaciła.

Xbox One S za 700zł + aktywowanie sobie Game Passa na pewno będą lepszym wyborem do grania niż używany komputer na podzespołach, które 6 lat temu były średnio/niską półką.
Taki PC z VRAM 1GB to już nic sensownie nie uruchomi.

Natomiast jeśli gry cię nie interesują, ewentualnie jakiś indyk, to zestaw z 2200G podany przez @panicagaming byłby spoko

Wybacz źle zrozumiałem.

Moim zdaniem nie opłaca się .

Przypominam, dyskusja nadal trwa. Zbieram tu opinie, a nie rozwiązuje problem. Więc temat nie jest zakończony!

Tak jak mówiłem nie opłaca ci się sprzedawać konsoli i kupno komputera z specyfikacją jaką zapodałeś.