Xbox360 czy PS3, czyli Kinect czy Move

Witam wszystkich!

Setki tematów na ten temat napisanych, kilkadziesiąt przeczytanych, kilka filmików zobaczonych a i tak ciągle jakieś ale.

Ostatnio postanowiłem że zakupię sobie jakąś konsolę. Pierwszy pomysł PlayStation3, zobaczyłem ceny, możliwości, wniosek: fajny, więc kupuję, po chwili temat xbox czy PS i już pierwszy dylemat, bo xbox tańszy bo wystarczy jeden kinect by grać w kilku nie trzeba dokupywać kolejnych Move, bo reaguję na ruchy całego ciała, ale znów PS lepszy ponieważ bardziej przyszłościowy, ponieważ młodszy od xbox. No i człowiek kombinuje. Pyta jednego xbox(argument: kinect lepszy), pyta kolejnego PS(bo przyszłościowy i na lata). Oczywiście połączenie konsoli z TV led, przez kabel HDMI dla najlepszej jakości. Także pytam: co lepsze xbox czy PS3?

  1. Jak wygląda czas reakcji odpowiedzi kinecta na ruch ciała a jak PS na ruch Move?

  2. Bardziej bym był skłonny kupić używany sprzęt (możliwe że nawet sprowadzany) czy jest możliwość zmiany języka, jakie kruczki mogą mnie złapać na kupnie używanego (nie chodzi mi tutaj o to że porysowany lub coś w tym stylu)?

  3. Połączenie z internetem czy jakiś problem czy tutaj jest wszystko dopracowane w obu typach?

  4. Słyszałem o jakieś nowości wśród Xboxów? czy warto kupować czy może czekać? Jaka wersja Xboxa? Slim?

  5. No i opinie: Xbox czy Move?

Osobiście bardziej jestem za Xbox, ale ciągle się waham. Dziękuje za jakiekolwiek rady.

playstation-pytania-odnosnie-kupna-uzytkowania-t483188.html

Hah teraz to nawet Call Of Duty na konsolach wygląda jak cień tego z PC a grafika w CoD każdy wie jaka jest… Albo BF tylko 24 graczy na multi w konsolach… Na konsoli jesteś skazany na generację i nie masz wpływu na grafę… Po za tym gry droższe i w ogóle…

Ja bym się na Twoim miejscu zastanowił czy na pewno potrzebujesz to PS3/Xbox… Ja też na początku miałem PC (q6600, 2 ram i HD 4670) i pomyślałem, że jak kupię sobie PS3 to grafa będzie lepsza i w ogóle… Cóż rozczarowałem się, grafika była wręcz gorsza… Jeśli zamierzasz grać głównie w multiplatformy (np. call of duty, battlefield czy inne bo nie wierzę, że zamierzasz ciągle grać w KZ czy coś) to najlepszym wyborem jest PC. Ze 2 miechy temu sprzedałem PS3 i przeszedłem znowu na PC. Jeśli nie jesteś pewien czy chcesz konsolę to jej nie kupuj… Ja kupiłem PS3 miałem ponad rok i sprzedałem!

prawda jest taka, że każdy poleca co ma :smiley: ja mam PS3 ale to nie dlatego ją polecam. Jest po prostu lepsza.

w początkowym zakupie tak ale w trakcie użytkowania już nie jest tak tanio.

Kinect jest droższy niż move, na xbox360 musisz płacić za możliwość grania przez sieć, ps3 ma to za darmo.

PS3 ma też blu-ray, który jest droższy od dvd ale bardziej użyteczny (napęd czyta też dvd oczywiście).

Generalnie na PS3 masz co rok pełno gier exkluzywnych, takich co są tylko na ps3, w xboxie masz kilka gier na rok, reszta to porty gier pc.

AD1. MOVE reaguje natychmiast.

AD2. PS3 możesz zmieniać język, pl jest. Kupno używanych konsol to ryzyko, nie wiadomo jak ktoś używał sprzętu, czy dbał itd

nowe nie są drogie.

  1. PS3: masz WIFI jak i wejście na kabel. Konfiguracja banalna.

  2. jak już kupować to slim oczywiście… Nowy x’ niewiadomo kiedy będzie- może za rok może dwa a może 3. Z PS3 to samo

  3. PS3 lepszy, więcej unikalnych gier, bluray, darmowe multi.

Nie posiadam konsoli, ale mam stały dostęp do Xboxa i PS3:

  • PS3 - darmowe granie przez sieć - prawda, ale cały czas Cię wywala z serverów

  • na Xboxie 100 zł na rok żeby grać przez neta - to nie jest dużo, a grasz bez wywalania z serva

  • kinect - dla mnie straszna lipa - strasznie wolne dla mnie - a w gry kinectowe idzie grać, ale to jest dobre na pierwsze kilka dni potem się nudzi…

  • z movem nie miałem do czynienia

  • jak masz płyty - filmy czy coś innego na bluray, a nie masz odtwarzacza bluray w kompie lub do TV to PS3 Ci się przyda

  • osobiście wybrałbym PS3 - bo ma więcej gier, które mi się podobają i pod tym kątem patrz - w Gears of War pograsz na Xboxie, w God of War na PS3 - to takie przykłady

  • jeszcze co do padów - PS3 ma lipne, w ogóle mi się nie podobają i źle mi się na nich gra - ale za możliwość grania w takie gry, których nie ma na inne platformy trzeba płacić; za to pady od Xboxa są perfekcyjne ;]

Wybierz tę konsolę gdzie są gry, w które chciałbyś pograć.

Osobiście mam obydwie konsole i napisze ze swoich doświadczeń

Czas reakcji kinekta pozostawia wiele do życzenia a nawet czasami nie reaguje wcale. Jest opóźnienie i to znaczne przez co nie gra się w ten sposób komfortowo.

Jeśli chodzi o Move w PS3 to już inna bajka. Wszystko działa ekspresowo bez lagów i.t.p.

Według mnie tu wygrywa PS3

Każda konsola ma możliwość zmiany języka w opcjach. Jeśli chodzi o kruczki to dość często sprzedaje się szczególnie XBOXy po awariach zimnych lutach które to siadają po paru dniach lub tygodniach.

Wszystko działa bez zarzutu w obydwóch konsolach poprzez DHCP lub statyczny IP

Ja o żadnych nowościach nie słyszałem ale jeśli brać XBOX to tylko najnowszą wersje SLIM wszystkie wcześniejsze duże wersje maja problem z przegrzewaniem się co w rezultacie kończy się błędem E73 lu E72 i odklejeniem GPU od płyty głównej konsoli.

Ciężka sprawa. Xbox ma fajne tytuły i o wiele wygodniejszy pad. Gra się na nim super jednak kinekt troszkę kuleje. PS3 raczej ma gorszą grafikę jednak niektóre tytuły jak np Gran Turismo jest niezastąpiona a Move działa znakomicie.

Spostrzeżenia:

  1. Za grę przez internet za pomocą Xbox trzeba płacić, za to PS oferuję darmowe gry.

  2. Kinect by Xbox lubi się wieszać natomiast Move chodzi bez zarzutów,

  3. Więcej gier na PS niż na Xbox.

  4. Grafika lepsza w Xbox oraz Pad wygodniejszy.

Wypowiedź xZdzislawx już gdzieś czytałem, ale nie powielam tego zdania, z rożnych powodów, miałem przyjemność grać na PS i na Xbox i jestem zdecydowany na konsolę.

Ja głównie gram w sportowe gry, więc pad ważna sprawa, lubię też pograć w gry typu CoD… Jest jeszcze jedna rzecz konsola ma być dostępna dla reszty członków rodziny, a obawiam się że łatwiejszy i więcej z zabawy będzie poprzez kinecta, niż poprzez move, chyba że się mylę? bo jak rozumiem PS reaguje tylko na ruch Move a kinect na całe ciało?

Co do pada z PS3 to ja do niego nie mam zastrzeżeń… Grałem na nim ponad rok i problemów nie miałem (wystarczy się przyzwyczaić).

Hmmmm do wszystkiego można się przyzwyczaić nawet do garba na plecach.

Apropo padów film przedstawia co tak na prawdę można powiedzieć o padach i ich wygodzie.

wina twojego łącza internetowego. Serwery PSN są bardzo stabilne.