Xbox360 - kilka pytań

po przeróbce tej gwarancji jest brak :x

to lepiej nie przerabiać chyba że chcesz, ale jak przerobisz konsolę i wejdziesz w XBOX Live to żebyś później nie mial bana i juz nie pograsz z innymi

Przeróbka firmware DVD-ROM nie banuje konsoli na XBOX Live z tego powodu że zmienianych jest tylko kilka bitów oprogramowania ale suma kontrolna firmware pozostaje bez zmian, a na jej podstawie jest banowany XBOX.

Tak ale jesli konsola zacznie siadać to wgrywasz orginalne firmware do DVD-ROM i wszystko wraca do normy gwarancje masz cały czas.

DVD-ROMY w XBOXIE są takie same jak w kompie firmy LG więc co do modyfikacji i oszukania lasera że w środku znajduje sie orginał jest bardzo proste.

XBOX ma wymienną obudowę więc aby dostać sie do złącza DVD-ROM aby wgrać oprogramowanie nie trzeba zrywać żadnych bląb.

Cały proces z rozbiórka i złożeniem trwa ok 15min.

Oczywiście nie polecam tej czynności niedoświadczonym eksperymentalistą. Zlecić można to bardziej doświadczonym osobą za niewielką opłatą chociażby na ALLEGRO mnóstwo takich ofert za małe pieniądze.

a czy jest jakiś duży minus tej przeróbki? (podejrzewam, że musi coś być jeśli niektórzy przerabiają konsole drugim sposobem) :mrgreen:

No tyle wiem ale co z tym?

Ile kosztuje nowy czytnik??

Nie można tego oddać na gwarancji?

Co dokładnie oznacza

No myślę że ponad 200zł

Troszkę przesada, czytniki kosztują tyle co do komputera i zaczynają się od 120zł zależnie od firmy bo w konsolach XBOX montowane są rożnych firm.

Mniej więcej normalnie wysiądzie ci po 5latach a tak po 4,5. Na to nie ma reguły. Zużywa sie tylko dlatego że musisz odczytywać kopie zapasowe czyli słabszej jakości.

Jeśli czytnik wysiądzie ci w okresie gwarancyjnym (przestanie czytać płyty) to wgrywasz orginalny firmware i oddajesz na gwarancje :slight_smile:

Nie ma minusów a same korzyści gdyż stare przeróbki mod-chipowe wyszły z użytku bo maja wady a odkryto nowy sposób mniej ingerencyjny dający rewelacyjne korzyści. Nikt już nie przerabia XBOXA mod-chipem aczkolwiek trzeba podkreślić że jeszcze taka możliwość istnieje.

Przeróbka Firmware kosztuje teraz od 30 do 60zł i zajmuje 15min czyli w każdym serwisie która to świadczy zrobią ci to od ręki jak i odwrotnie mogą ci przywrócić orginalny soft DVD-ROM’owi.

GWARANCJA POZOSTAJE NIENARUSZONA

Trzeba jeszcze dodać że ostatnio pojawiła się nowa generacja przeróbek konsoli która zazwyczaj nazywa się Xeon i przerobienie konsoli trwa ok 1min bez ściągania obudowy wystarczy podpiąć urządzenie pod port konsoli a resztę działasz na komputerze (flash, wymiana danych, sprawdzanie dysku i.t.p) niestety na dzień dzisiejszy urządzenie kosztuje ok 170zł. Ale już niedługo wszystkie serwisy będą w to wyposażone i nie będzie trzeba ściągać obudowy XBOXA

A co do grania przez neta to z Xbox 360 Premium dostajesz gratis na czas nieograniczony XBOX Live Silver czyli możesz robić wszystko tylko nie grać przez neta, jak chcesz sobie pograć przez neta wykupujesz Xbox Live Gold na bodajrze 1 - 3 miesiace…

Jeśli wykupię 3 miesiące grania pierwszego stycznia to pierwszego kwietnia już nie mogę grać nawet jak grałem 1 h w miesiącu? Czy mam do wykorzystania 3 miechy na samą grę?

Miałem ps2 i czasem aby w coś zagrać trzeba było sprzęt kilka razy resetować lub na chwilkę wyłączyć od prądu ponieważ nie chciał czytać płyt (Please insert PS2 disc…) Zazwyczaj działo się tak po obejrzeniu filmu(oryginał). Czy jest taki problem w x-ach?

Czy mając przerobioną konsolę (firmware) można grać na orginalnych kopiach zapasowych w sieci? Czy tylko oryginalne płyty :mrgreen:

Tak

a jeśli chodzi o telewizor to do niektórych gier musi obsługiwać tryb 60Hz :slight_smile:

:o :o :o

O tym nie słyszałem :o . Czyli mając crt bez 60Hz nie włączę niektórych gier? :o Jak sprawdzić czy gra wymaga trybu 60Hz? :o Jak dużo jest tych gier? :o

Teoretycznie włączysz ale będziesz miał problem z obrazem (pisze teoretycznie bo nigdy tego nie sprawdzałem) :wink:

Na pudełku z grą :slight_smile: Taki wielki znak, na pewno nie przeoczysz :wink:

Dokładnie to ci raczej nie powiem ale wiem że już jest ich troche :?

EDIT: 60Hz wymaga Gears of War, reszte możesz posprawdzac na allegro :slight_smile:

EDIT2: również PES6 ma takie wymagania 8) Przeglądając gry na allegro do PS3 niegdzie takiego wymogu nie zauważyłem :mrgreen:

Czy jeden z tych padów jest podróbkom? (różnią się opakowaniem)

http://allegro.pl/item219961816_pady_do … _lodz.html

http://allegro.pl/item218632014_bezprze … 60_fv.html

Jeśli chcę kupić bezprzewodowego pada takiego jak te powyżej to nie dostanę razem z nim żadnych akumulatorków? Muszę dokupić play&charge kit aby móc ładować (dokupiony) akumulator? Jeśli nie dokupię kit`u to będę musiał używać zwykłych baterii AA?

Posiadając play&charge kit mogę ładować akumulatorek do pada podczas gry . A czy można naładować go nie włączając konsoli?

Może zacznijmy od tego jaką wersję konsoli chczesz kupić…

Wersja Core ma pad przewodowy, a wersja Premium bezprzewodowy.

Z bezprzewodowym padem dostajesz tylko pojemnik na dwa paluszki (AA).

Play&charge kit zawiera jeden akumulatorek i kabel do ładowania, akumulatorek możesz ładować podczas gry, ale konsola musi być włączona (Musi być prąd w gniazdku USB).

Jeżeli chczesz dokupić bezprzewodowego pada, a jesteś nałogowym graczem to nie kupuj Play&Charge kit, ale 4 akumulatorki (Te do pada) i taka stojącą ładowarkę na 2 akumulatory, czyli grasz z qumplem w 2 pady w których są 2 akumulatorki (Po jednym w każdym :-)) kończy sie prąd w akumulatorkach i zmieniacie na te naładowane i gracie dalej.

Ufff…

PS. Obydwa pady do których dałeś linki są oryginalne.

PS 2.

Nie, masz 3 miesiące ważne konto a nie 3 miesiące na grę.

Interesuje mnie tylko i wyłącznie Premium…

a wiesz może jak to wygląda? :stuck_out_tongue: jeśli tak to poproszę o link

Tu masz stronę z akcesoriami (Po Angielsku)

Ale z tego co widzę jest to ciężko dostępne :frowning:

Złączono Posta : 31.07.2007 (Wto) 21:38

Mam kolejne pytanko (do ludzi z Wrocławia):

Czy wie ktoś z Was po ile stoi premium (sam bez żadnych gier)w Media markt i Electro World?

Złączono Posta : 01.08.2007 (Sro) 10:54

Albo inaczej:

ile mniej więcej zapłacę za taki zestaw(wszystko nowe!)

*Xbox360 Premium

*pad bezprzewodowy

*play&charge kit

*play&charge kit

*przeróbka

*dodatkowe chłodzenie

Szczerze powiem, że nie chcę za bardzo kupować sprzętu na allegro :wink:

Złączono Posta : 02.08.2007 (Czw) 19:51

a jak inaczej nazywa się przeróbka firmware ??

Złączono Posta : 02.08.2007 (Czw) 22:04

??

Złączono Posta : 02.08.2007 (Czw) 22:04

??