Xbox360 - kilka pytań

Witam zamierzam kupić xbox`a 360 ale przed zakupem chciałbym dowiedzieć się kilku rzeczy na jego temat.

  1. Czy mając zwykły stary telewizor można podpiąć x`a ( przez czincze)- ps2 działał bez zarzutu

  2. Czy to prawda, że są dwa rodzaje przeróbek? Jeśli tak to jakie są różnice między nimi?

  3. O co chodzi z czerwonymi diodami i awaryjnością tych konsol?

  4. Czy można w Polsce bez problemu grać przez internet na xsbox`ie? Czy 1mb wystarczy?

  5. Po co kupuje się dodatkowe akumulatorki?

  6. Czy na tej konsoli można odtwarzać zwykłe filmy dvd tak jak to jest na ps2?

  7. Czy konsole z marketów mogą być gorsze niż ze sklepu zajmującego się właśnie konsolami?

  8. Kupować teraz czy poczekać np. do świąt ponieważ wtedy mogą być duże spadki cen?

Tak użyłem google.pl jednak nie zawsze jest tam wszystko a jeśli już znalazłem a zadałem jednak pytanie to znaczy, że nie nie było to dla mnie zbyt zrozumiałe :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam :mrgreen:

1.TAK 360 ma pełen zestaw kabli

  1. TAK to prawda.

Jedna polega na modyfikacji układów scalonych czyli tak zwany mod chip, wlutowanie dodatkowego układu scalonego do Xboxa, a drugi to tylko wgranie zmodyfikowanego firmware do czytnika DVD Xboxa

3.Czerwone koło śmierci :stuck_out_tongue: mruka jak konsola wykryje nieprawidłowość w działaniu jakiegoś podzespołu taki odpowiednik pikającego biosa w kompie.Zdarza sie to rzadko jak każde urządzenie nieraz sie zawiesi wtedy informuje to tym światełkiem. Zazwyczaj wystarczy wyłączyć ją z prądu na kilka minut. Awaryjność to bajki, mit który wymyślili wrogowie xboxa, wadliwe egzemplarze zdarzają się bardzo rzadko.

4.TAK można wystarczy nawet 128kbps

  1. OOooo tym to nie słyszałem :lol:

  2. Ups zgubiłeś :stuck_out_tongue:

  3. TAK

  4. Nie są to konsole gorszej jakości. Są to zestawy prosto z fabryki nieodpakowane, Polecam MediaMarkt

  5. Wybór należy do ciebie

Akumulatorki w pytanku nr.5 są związane z padami…

A czy grafika na zwykłym telewizorze bez hd będzie o wiele gorsza niż ta na dobrym telewizorze? :o

Hehe, ostatnio tez sie zastanawiam czy nie kupić XBOX 360

Odstrasza mnie ta awaryjność konsoli. Radzę poczytać info z początków lipca

“…Otóż, według serwisu DailyTech, procent narażonych na awarię konsol jest znacznie wyższy, gdyż oscyluje w granicach 25-33%! Według danych serwisu, co trzeci klient oddawał konsolę na gwarancji do naprawy. Co ciekawe tuż po pojawieniu się Xbox’a 360 na rynku , awaryjność wynosiła …bagatela 50%!..”

Na forach o xbox 360 też ludzie wspominają o częstych padach konsoli

Wg mnie lepiej poczekać, może coś się poprawi w tej kwestii.

Ew kupić nową i nie przerabiać, żeby była gwarancja.

Ja osobiście czekam, ps3 tanieje :slight_smile:

Xbox 360 też stanieje. Niedługo wyjdzie nowa, wzbogacona wersja (większy dysk, wyjście HDMI) i będzie w zblizonej cenie jak te teraz obecne (ok. 1700 zł), a dzisiejsze wersje Premium mają kosztować ok. 1000 zł.

Co to da?

Czy granie przez neta jest darmowe?

Co mogę wbić na dysk twardy?

Czy dodatkowe chłodzenie może zmniejszyć jej awaryjność?

Jakie są plusy i minusy obydwu przeróbek?

:mrgreen:

x360 ma tą przewagę nad innymi nowymi konsolami że pojawiają sie na niej polskie lokalizacje gier :slight_smile: jeśli ma to dla ciebie jakieś znaczenie to warto nad nią pomyśleć

a co to oznacza?? :mrgreen: :x :oops:

XBox ma niewiarygodną grafikę ale pecet zaraz podgoni ją Crysisem :stuck_out_tongue:

to oznacza że niektóre gry są w polskiej wersji językowej !!

jest to o tyle ważne że wydawcy do tej pory olewali sobie polski rynek gier na konsole, a jak miał się pojawić jakiś zlokalizowany tytuł wywoływał wręcz sensację,

na x360 staje się to normą miejmy nadzieję że ten trend sie utrzyma :slight_smile:

A na te pytanka znacie odpowiedzi?

Grafika będzie lepsza czy to na starszym czy na nowszym

Płacisz dostawcy internetu a nie Microsoftowi, czyli granie jest darmowe ale internet nie

Co zechcesz, filmy, gry, muzykę i.t.p.

jej awaryjność jest spowodowana tylko i wyłącznie za słabym chłodzeniem. Wystarczy ze będzie pracować w wentylowanym pomieszczenie a nie gdzieś w kącie szafki gdzie panują kosmiczne temperatury i brak jakiejkolwiek cyrkulacji powietrza.

Przeróbka mod chip:

  • Chodzą kopie zapasowe
  • ingerencja w podzespoły utrata gwarancji

Przeróbka firmware:

  • Chodzą kopie zapasowe

  • brak ingerencji w podzespoły xboxa

  • zachowanie gwarancji (firmware zawsze można przywrócić firmowy

  • szybsze zużycie czytnika konsoli

musisz wykupić XBOX Live i możesz grać przez neta

jak wiadomo mając neostradę za każdym razem trzeba się łączyć z internetem a nie tak jak np. w dialogu internet jest podłączony non-stop. Tak więc czy mając neostradę można grać poprzez xbox live?

Złączono Posta : 24.07.2007 (Wto) 23:28

czyli jak to jest w końcu bo jeden z Was mówi, że nie muszę płacić a drugi, że musze :stuck_out_tongue:

Złączono Posta : 24.07.2007 (Wto) 23:33

kolejne pytanko: czy można uniknąć jakoś zbanowania konsoli mając przeróbkę?

Złączono Posta : 24.07.2007 (Wto) 23:37

do czego służy HDMI które będzie w elite?

Złączono Posta : 25.07.2007 (Sro) 10:55

Nadal czekam na odpowiedź :mrgreen:

Złączono Posta : 25.07.2007 (Sro) 20:45

czy różnią się te dwie gry?

http://allegro.pl/item218475509_nba_str … nowa_.html

http://allegro.pl/item219007436_nba_homecourt_pal_.html

( chodzi mi o różnicę PAL i NTSC :frowning:

Przeróbka wgrania firmware nie banuje konsoli.

Do podłaczenia sygnału cyfrowego wysokiej rozdzielczości do telewizora z gniazdem HDMI takich jak plazmy i LCD

Jeśli na konsoli PAL’owskiej uruchomisz gre NTSC (i odwrotnie) to na TV nie będziesz miał koloru jeśli użyjesz kabla innego niż RGB np:czincz

zebyś mógł grać i przeglądać servis XBOX Live musisz mieć wykupiony XBOX Live, gdzie rejstrujesz się i mozesz przeglądać ten servis i grać z innymi poprzez online, jak nie bedziesz miał wykupionego to nawet nie dostaniesz się na server

Nie za bardzo to rozumiem…

No to wytłumaczę ci to tak na chłopski rozum :slight_smile:

PAL mamy w Polsce (i nie tylko)

NTSC w USA (i nie tylko)

Jeżeli podłączysz w Polsce grę w NTSC to nie będziesz miał koloru

Tak samo jeżeli podłączysz w USA grę w PAL-u

Problem zniknie jeżeli użyjesz kabla RGB (czyli euro)

np.

http://www.allegro.pl/item217235486_fir … _hit_.html

czyli w ten sposób można się trochę przejechać na grach kupowanych od kogoś…A czy wiecie coś więcej na temat czerwonych diod? :twisted:

Czerwone diody były pospolite w pierwszej serii produktów których teras już w Polsce nie ma. Chłodzenie zostało ulepszone jak i oprogramowanie konsoli. Awaryjność nie jest wysoka, a pozatym masz gwarancje Microsoftu na 3 lata więc bez obaw. :smiley: