XBOX360 + Monitor LCD

(Feelek3) #1

Witam,

Zastawaniem się nad kupnem XBOX 360 (komputera jednak nie będę zmieniał, bo się to nie opłaca) chciał bym też tego kupić monitor LCD.

A wiec jak można się już domyśleć, monitor musi mieć złącze HDMI i obsługiwać XBOX 360 (Mam TV z HD, ale wolał bym grać w gierki u siebie w pokoju), na monitor chciał bym wydać 800 (te 50zł można zawsze dołożyć), monitor może być z Allegro lub z Agito najlepiej firmy GATEWAY i przynajmniej 21".

Mogli byście mi doradzić jaki monitor wybrać?

PS: Co się bardziej opłaca i jakie są różnice pomiędzy Xbox 360 Elite i Xbox 360 Premium (zauważyłem że kolor obudowy i pojemność HDD, a oprócz tego?).

Pozdrawiam :slight_smile:

(MarS) #2

Dlaczego "musi"?

Acer P2223WB Glare 22". Sam taki mam i jest świetny. Koszt na poziomie 715 zł

Od Gatewaya uciekaj jak najdalej, chyba, że chcesz stracić wzrok

Co do różnic pomiędzy XBOX-ami. Jak ktoś nie będzie pobierał dem gier z XBOX Live to moim zdaniem nie ma sensu przepłacać za dysk. Sam całkiem niedawno kupiłem wersję Arcade bez dysku i jestem bardzo zadowolony. Dołączona karta pamięci 256 MB jest w zupełności wystarczająca do zapisywania save a jak ktoś chce puszczać muzykę przez konsolę to może sobie kupić pendrive za parę złotych

(PaPuX) #3

XBOXa można podłaczyć kablem DVI, D-SUB, HDMI, kompozyt, komponent. Nie tylko HDMI wybór masz szeroki.

(Feelek3) #4

A tak się tylko zapytam, jeśli kupie sobie Xbox 360 Premium i po prostu będę chciał sobie go z modernizować ( zmienić HDD) jest to możliwe?

A no i takie pytanko, bo widziałem na YT że jakiś typ zainstalował Ubuntu na Xbox, jak jest właśnie z legalnością takiej instalacji?

(Pasta Do Zębów) #5

Kupując Xbox360 (sam o tym pisałem) i dostałem odp. często się psuje, ma złą wentylacje itp. i polecają PS3.

A Ubuntu jak wgrasz to nic się nie dzieje. To tak jak wgrasz Ubuntu na kompa (mój wujek ma na Xbox 360 Ubuntu).

Zmienić HDD możesz.

xboxm.pl

(Feelek3) #6

Lepsze PS3?

A jak z grami pod tego PS3?

(PaPuX) #7

Wersje z 2005 oraz 2006r miały wadę fabryczną spowodowaną nieprawidłową konstrukcją chipa GPU oraz paska sreberka blokującego przepływ ciepła na radiator.

Konsol z tego roku w sklepach są już niedostępne, a od tego czasu powstały już 2 nowe modele płyt głównych które owej awaryjności nie posiadają.

Konsola ma prawidłową wentylacje. Podwójny tunel wzdłużny, chłodzenie pasywne.

Na forach o ps3 :lol:

Hmmm czy ty miałeś kiedyś do czynienia z konstrukcją XBOXA 360?? :shock:

No super ale zapomniałeś dodać że aby zainstalować linuxa trzeba posiadać program oparty o środowisko GNOME. Mieć doświadczenie w załadowaniu linuxa do konsoli (musisz podłączyć ją pod komputer), posiadać jądro systemu XBOX w wersji 4532 lub 4548 co niestety teraz jest niemożliwe. Pozatym XBOX 360 nie jest jeszcze złamany dlatego nie można go używać jako PC lecz jako centrum domowej rozrywki.

(Maniekz1985) #8

Niedługo kloc będzie chodził po cenie złomu więc można go będzie zakupić jako podstawkę pod PS3(a na zimę jako grzejnik będzie dobry o ile nie będzie trzeba lutów na mobo poprawiać i pchać gumek na pamięci xD).

(Karolmighty) #9

Witam, mam następujący problem i byłbym Wam wdzięczny za pomoc. Posiadam monitor LCD samsung 710N ze złączem D-Sub - w jaki sposób moge podłączyć xboxa360 do niego? Z góry dziekuję

-- Dodane 27.03.2009 (Pt) 22:59 --

PaPuX , PaPuX , Witam, mam następujący problem i byłbym Ci wdzięczny za pomoc. Posiadam monitor LCD samsung 710N ze złączem D-Sub - w jaki sposób moge podłączyć xboxa360 do niego? Z góry dziekuję

(MarS) #10

Normalnie. Kup odpowiedni kabel jakich jest cała masa. Na przykład taki

http://www.allegro.pl/item589041207_xbo ... solex.html