Xenon E5450 a boxowe chłodzenie Intela

(NagisaFurukawa) #1

Witam.

Otóż, zamierzam zakupić Xenona E5450 (wraz z adapterem), do zamontowana na GA-73PVM-S2 (microcody są) i OCZ CoreXStream 500W (wytrzyma w ogóle??), obudowa i płyta microATX.

Posiadam boxowe chłodzenie od Core 2 Duo E4700, czy orientuje się ktoś czy dało by radę na tymże Xenonie w stresie? Bez żadnego kręcenia, może będzie na niższym napięciu pracować.

Dzięki z góry za pomoc!

(sensu) #2

Widziałem niepodkręconego X5450, który na standardowym chłodzeniu od core 2 duo w spoczynku miał około 65 stopni, a w stresie 95 i było naprawdę głośno. W internecie piszą, że E5450 jest o około 5 stopni chłodniejszy od wersji X, ale tego nie wiem.

xeon a nie xenon

(Longhorn2009) #3

Ten proc ma TDP 80W, więc box od intela w wersji z wysokim radiatorem i miedzianym spodem powinien sobie radzić. Oczywiście na temp. 50st w stressie nie liczyłbym.

(sensu) #4

Dodam tylko, że montowałem tamten procesor pod radiator, który był bez miedzianego spodu.

(NagisaFurukawa) #5

Zamontowałem go z boxowym Intela (tym mniejszym) chłodzieniem. Po obniżeniu napięć do najniższych stabilnych, idle 35-36C, stres 75C. Niestety wiatrak daje znać o swej obecności. Mimo to zamierzam zakupić jakieś nowe chłodzenie. Niestety martwi mnie, iż od czasu zamontowania tego procesora, temperatury na HD7770 wrosły. Idle 37C, w stresie 80C, a było 34C do 74C (również obniżone napięcie ma).

(Longhorn2009) #6

Pod boxa zaleca się aby był przynajmniej wyciągowy wentylator zamontowany w obudowie. 

(Longhorn2009) #7

Pod boxa zaleca się aby był przynajmniej wyciągowy wentylator zamontowany w obudowie.