Xeon 5450 jaką płytę i zasilacz kupić?

Witam
Mam zamiar złożyć synkowi pierwszy komputer, troszkę jakiś tam pozostałości mam po szufladach a procesor dostałem w prezencie więc chce złożyć z tego co mam.Brak mi jednak płyty i nie jestem pewny zasilacza .

Co posiadam
Procesor -Xeon 5450 przerobiony chiczyk
Pamięć DDR 2 2 x 2GB Kingston HyperX 800 mhz dokupie jeszcze 2 kości
Cooler .Zalman CNPS 7000c-Cu
Płyta -Brak chciał bym jednak 8 Gb ramu wiec 4 banki pamięci kwota max 250 zł ale oczywiście im mniej tym lepiej **
** (najlepiej bez konieczności wgrywania nowego biosu no ale to nie konieczny wymóg)

Zasilacz : mam Fortrona FSP400 więc zapewne za słaby ?
Grafika :Zotac GTX 950
SSD 120 GB ADATA nowy
HDD - 250 GB jakis WD

Raczej nie będzie kręcony , komp do oglądania YT i grania w Robloxa i Fortnite i Minecrafta.

@anon17641694 bedziesz miał czym poratować kolegę żeby nie przepłacał za wiekowy złom?

Właśnie zastanawiam się nad puszczeniem jednego quada do ludzi - opartego na P5K WS. Jedyny mankament to PCI-E w wersji 1.0.

Nie strasz klienta, jeżeli nie wpakuje się nic mocniejszego od 1050/ 560 to tragicznie nie jest. W FPS różnica sięga max 15-20% przy R290, czyli niemal RX 570. :wink: Jedna uwaga, gdyby ktoś szukał taniego RX 560, to niektóre, mimo całego styku, maja tylko pcie x8 zamiast 16, przy v2 czy v3 różnica mała, ale przy 1 może boleć.

Tylko “ostrzegam” :slight_smile:

Asus P5K-WS, Q6600 podkręcony do 3,8GHz (na życzenie mogę zjechać do dowolnej niższej prędkości), 8GB RAM (4x2GB Corsair XMS2 800Mhz) oraz Fortis 1 (cooler). Nawet mam fotkę:

Oddam za dwie stówki. Oczywiście bez obudowy i reszty gratów :wink:

E5450 czy X5450?

Nie ważne, ten sam socket.

Masz cały komplet tylko procesor podmień.

O dzięki i to jeszcze do firmy mam 15 minutek drogi :slight_smile: do zamknięcia

Powodzenia i dobrej zabawy.

Mam takiego Della 2 X 5450 + 16 GB RAM + SSD + HD 7850.
Koszt jakies 600-700 zł
Każda gra na tym idzie w w HD
Wiesiek na wysokich, Tomb Raider też, Już nie wspomnę o starych Command conqer.

A ile to ciągnie prądu pod obciążeniem?

Ale prąd jest przecież ekologiczny, samochody na prąd itd. Mam ogrzewanie elektryczne, to te 50 zł rocznie więcej mnie nie zbawi.
Jak nasi upośledzeni władcy dojdą w końcu do porozumienia i postawią elektrownie atomową, to już będę w ogóle pro :slight_smile:

Czyli ciągnie :wink:

Coś tam ciągnie. mam w domu tzw. siłę i 3 razy mniejszą taryfę. Jakies grosze. A komp zasuwa jak głupi. :slight_smile:


I te procki są 2

Poważnie takim problemem jest zużycie energii?
Mam dwa xeony, jakoś nie odczułem wyższych rachunków odkąd używam tej stacji.