Xeon E4xxx na 775


(grigorian) #1

Ostatnio rozglądałem się za jakims q6600 do swojego komputera i znalazłem aukcje z xeonem E5420 który jest na podstawce 771 jednak mimo to można go odpalić na 775 . Cena jest dosyć atrakcyjna w porównaniu do wydajnośći i tu moje pytanie czy jest jakiś spis na których płytach to ruszy? Czytałem coś na ten temat jednak wiele informacji nie znalazłem.Czy jest jakas lista kompatybilnych płyt na ktorych rusza procesory z 771?

pentium e5400 2x2.7

goodram 2x2gb ddr2

dysk 500g

zasilacz xfx 450W

płyta p5kpl-am in/roem/si


#2

Grigorian, na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.


(Adammo) #3

Tutaj masz dużo informacji:

http://www.delidded.com/lga-771-to-775-adapter/

Nawet na liście jest twoja płyta, więc nie powinno być problemu.


(grigorian) #4

Na liście jest ASUS P5KPL-AM a moja płyta to p5kpl-am in/roem/si czy to jakaś różnica? 


(Aravat) #5

Twoja płyta obsługuje Q9650 więc powinna obsłużyć Xeona E5450, który chyba jest najlepszym Xeonem, który możesz zamontować na swojej płycie. Ja własnie tak zrobiłem na moim Asusie P5B Deluxe. Trzeba jednakże zrobić małe przeróbki. Czyli usunąć piny w gnieździe oraz zmodyfikować samego procka poprze naklejenie małego adapterka. Ja go kupiłem za 1 euro na Ebayu. Potrzebne będzie również zaktualizowanie listy mikrokodów cpu w BIOS-ie gdyż twój BIOS nie ma mikrokodów Xeonów. W Asusie można to prosto zrobić programikiem MMTool. Mikrokody to 3 małe pliki, które można wygooglać. U mnie chodziło wszystko bez mikrokodów tylko, że BIOS wariował i pokazywał prawie 100 stopni temperatury procka. Po wgraniu mikrokodów wszystko ładnie chodzi. Pozdro.


(grigorian) #6

Procesor który chce kupić ma naklejony adapter, usunięcie pinów też nie problem ale znalezienie tych mikrokodów + boxowe chłodzenie pociągnie go przez jakis czas? Czy masz może te pliki z mikrokodami?


(Maciek561) #7

Tutaj masz wszystko co potrzebujesz:

http://forum.purepc.pl/topic/357346-771-775-done/#entry3860809

Masz program i mikrokody, osobiście z nich korzystałem ale na Foxconie P35A-S.

Bez podkręcania boxowe chłodzenie wystarczy, musisz kontrolować temperaturę proca przy lekkim oc.


(grigorian) #8

Ok udało mi się wgrać mikrokody do biosa znalazłem je chwile przed twoim postem, ale i tak dzięki za pomoc