XFCE - Jak zmienić XFWM4 na Emeralda? Oraz małe czcionki

Wpisuję xfwm4 --replace emerald i belka zmieniła kolor na szary - i tylko tyle. Próbowałem odwrotnej komendy ale też nie działa.

Próbowałem też killall xfwm4 ale natychmiastowo się on sam uruchamia.

Co robić?

Jeżeli już to:

emerald --replace

albo

compiz --replace

A swoją drogo polecam fusion-icon.

Dzięki. Zadziałało to drugie.

Dodane 01.12.2010 (Śr) 20:40

PS. Mam jeszcze problem z czcionkami po wybraniu pewnego theme - wszystkie czcionki są malutkie! I nie pomaga nic powiększanie czcionek w ustawieniach.

Jakiego motywu GTK czy coś innego?

Użyłem GTK A new hope - był na stronie xfce look. Przez ten motyw mikroskopijne czcionki zachowały się w ustawieniach i nie pomaga zmiana theme ani CTRL+ALT+ <-

Może zainstaluje sobie lxappearance i spróbuj tam zmienić czcionkę.

Nie działa to na czcionki tytułowe i w konsoli. Gnome apperances properties również nie może tego zmienić.

Dlaczego nie cierpisz Linuksa? Dlatego, że miałeś problem ze skonfigurowaniem Ubuntu/Minta? Dlatego, że może ładniej wyglądać przy mniejszym zużyciu zasobów?

@topic

Również ze wszystkich programów oferujących paletę efektów graficznych polecam Compiz-Fusion. A ta mała czcionka to być może cecha charakterystyczna motywu i nie da się jej zmienić? W sumie o takim czymś nie słyszałem… (na linuchu da się wszystko zmienić)

Nie da się zmienić.

Tak wygląda

screenshotlq.png

Tak powinien wyglądać

http://xfce-look.org/content/show.php/D … ent=133892

Nie chodzi o wygląd a o zabieganie w realu i niestety nie mam czasu na naukę obsługi czegokolwiek

Zwiększyłem rozmiar tytułu w emeraldzie - zadziałało.