XFCE - ustawienia wifi

Witam. Mam problem z ustawieniem sieci WIFI w Antergosie w środowisku XFCE. Szukałem o tym trochę i z tego co zrozumiałem to XFCE miało kiedyś swój domyślny manager sieci, ale w nowych wersjach już go nie ma. Postanowiłem spróbować przez terminal sudo wifi-menu, ale tutaj pojawił się problem, bo brakowało chyba paczki “dialog”, czy jakoś tak. Pobrałem więc i teraz odnajduje sieci. Postanowiłem więc na próbę połączyć się z hotspotem wifi z telefonu i dostaję komunikat:

_Job for netctl@telefon.service failed because the control process exited with error code._
_See "systemctl status netctl@telefon.service" and "journalctl -xe" for details._

Ktoś mógłby mi podpowiedzieć o co chodzi? W tej chwili mam Internet z wifi, dlatego że moim domyślnym środowiskiem jest Plasma i to z czym się połączyłem przez nią jest też dostępne dla XFCE, ale przymierzam się do tego, żeby instalować Archa z XFCE i z tego co słyszałem, jeżeli łączę się przez wifi, to powinienem szczególnie na początku uważać, żeby zainstalować odpowiednie paczki umożliwiające mi konfigurację sieci.

https://wiki.archlinux.org/index.php/Wireless_network_configuration

Jako graficzny menadżer polecam wicd

U mnie (Sparky) za wyświetlanie ikonki WiFi w Xfce odpowiedzialny jest pakiet network-manager-gnome

1 polubienie