Xiaomi 11 i wolne lokalizowanie

Witam,

Od pewnego czasu mam na swoim Xiaomi 11 taki problem: lokalizacja nie działa od razu i gubi sygnał GPS, aktualizuje się dopiero gdy wejdę w mapy google po ok 2-3 sekundach. W skrócie wygląda to mniej więcej tak, że wchodzę np. na pyszne.pl pokazuje mi jakąś inną natomiast po wejściu w mapy google lokalizacja włącza mi się poprawna i po ponownym wejściu w pyszne pokazuje mi właściwą. Da się jakoś zminić żeby cały czas była prawidłowa?

Może Pyszne lokalizuje po IP do przybliżonego miejsca pobytu - najpierw sprawdź to z kilkoma innymi smartfonami.

Apka pyszne pozwala też dodać kilka adresów, jak rzadko wychodzisz to raz ustawiasz „dom” i blokujesz zgodę na geolokalizację - nie będzie przeskakiwać na np. plac oddalony od ciebie 300 m.

Tutaj nie chodzi tylko o tą aplikację. Po prostu wchodzą w mapy google i lokalizacja właściwa ustawia się z opóźnieniem.

Możesz zmienić mapy na te od nokii.

Nie rozumiesz. Problem jest ogólnie z GPS w telefonie a nie z mapami. Dążę do tego żeby lokalizacja była cały czas aktualna a nie dopiero gdy „odświeżę”.

Pewnie aktualizacje coś namieszały lub masz źle ustawione prawa do lokalizacji.
Ustaw dla danej aplikacji, aby cały czas miała dostęp do lokalizacji, a nie tylko wtedy kiedy jest używana. (na pierwszym planie) Nie wszystkie aplikacje przystosowały się do tej zmiany w uprawnieniach Androida.

Możesz też usunąć dane dla tej pojedynczej aplikacji, która sprawia problemy i będzie podobnie jak przy jej przeinstalowaniu.

Jeżeli to wina aktualizacji to czekaj aż to poprawią lub spróbuj zrobić kopię zapasową wbudowanym narzędziem w MIUI, przenieś sobie ją na PC.
Zrób factory reset i wybiórczo przywróć aplikacje, bez importu ustawień.
W przypadku Xiaomi, często pomagało, szczególnie gdy była przesiadka na wyższą wersję MIUI lub Androida.

Zazwyczaj tak to wygląda jak nie używa się jakiś czas lokalizacji w sposób ciągły, bo GPS musi mieć czas na złapanie fixa. W tle, aby oszczędzać energię działa AGPS, który ma mniejszą dokładność.