Xiaomi 7a problem z odbieraniem rozmów

Telefon z miui 12 dla 85 latka tylko do rozmów. Problem jest taki,że jak ktoś dzwoni to całkowicie losowo zamiast dwóch dużych przycisków odbierz / odrzuc pojawia sie czasem małe pływające okienko na górze powiadomień. Dla starszej osoby jest to problematyczne. Ktoś wie jak to wyłączyć/ zlikwidować, żeby pojawialy sie tylko standardowe duże przyciski?

Mnie też to wkurza w MIUI 14.

Czyli też to masz? No kurcze jak Ty nie wiesz jak to rozwiązać to chyba nikt nie będzie wiedział :frowning: masakra bo jest to całkowicie losowe i nielogiczne, od czego to zależy.

Niby to jest standardowe dla odblokowanego telefonu:

Więc zostaje szukać jakiegoś przyjaznego dialera np. „czy odebrać” (przy czym nie testowałem jeszcze żadnego, bo mi wystarcza jak z bazy Google rozmowa zostanie oznaczona jako spam bez oznaczania „bot z akcji czysty prąd/powietrze”).


Dzięki, zaintersuje sie tym. Ciekawe że w tym wątku jest to wyjaśnione, że chodzi tylko o to czy masz włączony ekran,czy tel jest w stanie spoczynku.I od tego jest zależne jak to sie zachowuje. Przetestuję to .

Ok w opcjach programistycznych wystarczy odhaczyć ptaszka pomiń ekran blokady,i normalne odbieranie połączeń działa zawsze. creditsy nalezą sie Krystianowi, dzięki :slight_smile:

Ten temat został automatycznie zamknięty 30 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.